Головна - пояснення до групи 97

    – пояснення до групи 97

    РОЗДІЛ XXI

    ТВОРИ МИСТЕЦТВА, ПРЕДМЕТИ КОЛЕКЦІОНУВАННЯ ТА АНТИКВАРІАТ

    Група 97

    Твори мистецтва, предмети колекціонування та антикваріат

    Примітки:

    1. До цієї групи не включаються:

    (а) поштові марки або гербові марки негашені, поштові канцелярські предмети (гербовий папір), або подібні вироби товарної позиції 4907;

    (b) театральні декорації, фонові екрани для художніх студій та аналогічні предмети з розписаного полотна (товарна позиція 5907), за винятком включених до товарної позиції 9706; або

    (c) природні або культивовані перли і дорогоцінне або напівдорогоцінне каміння (товарні позиції 7101 – 7103).

    1. У товарній позиції 9702 термін “оригінали гравюр, естампів та літографій” означає відбитки чорно-білі або кольорові, виконані автором з однієї або декількох дощок вручну, незалежно від вико­ристовуваної автором техніки і матеріалів, за винятком механічного або фотомеханічного спосо­бу.
    2. До товарної позиції 9703 не включаються репродукції багатосерійного виробництва та кустар­ні вироби, які мають комерційний характер, навіть якщо ці вироби виконані художниками.
    3. (A) За умови дотримання положень приміток 1 – 3 вироби цієї групи включаються саме до цієї групи, але не до будь-якої іншої групи УКТЗЕД.

       (B) До товарної позиції 9706 не належать предмети, які включаються до попередніх товарних позицій цієї групи.

    1. Рами для картин, малюнків, пастелей, колажів або аналогічних декоративних зображень, гравюр, естампів чи літографій повинні класифікуватися за тими позиціями, що і самі твори мистецтва, якщо характер і вартість рам відповідає цим творам.

    Рами, характер і вартість яких не відповідають творам мистецтва, розглянутим у цій примітці, повинні класи­фікуватися окремо.

    Загальні положення

    До цієї групи включаються:

    (А) Деякі твори мистецтва: картини, малюнки та пастелі, повнiстю виконанi вручну, і колажі та аналогічні декоративні зображення (товарна позиція 9701); оригінали гравюр, естампів і літографій (товарна позиція 9702); оригінали скульптур і статуеток (товарна позиція 9703).

    (B) Марки поштові або марки держмита та аналогічні марки, знаки поштової оплати погашені, у тому числі першого дня гашення, поштові канцелярські предмети (гербовий папір) та аналогічні предмети, використані або не використані, за винятком товарів товарної позиції 4907 (товарна позиція 9704).

    (C) Колекції та предмети колекціонування із зоології, ботаніки, мінералогії, анатомії або такі, що мають історичний, археологічний, палеонтологічний, етнографічний чи нумізматичний інтерес (товарна позиція 9705).

     (D) Антикваріат віком понад 100 років (товарна позиція 9706).

    Проте слід зазначити, що такі вироби включаються до інших груп УКТЗЕД, якщо вони не відповідають умовам, які випливають з Приміток або текстів товарних позицій цієї групи.

    Вироби, що включаються до товарних позицій 9701-9705, включаються до цих товарних позицій, навіть якщо їх вік понад 100 років.

    Пояснення до товарної позиції 9701: 

    9701

    Картини, малюнки та пастелі, повнiстю виконанi вручну, за винятком малюнкiв товарної позицiї 4906 та інших готових виробiв, розмальованих або декорованих вручну; колажi та аналогiчнi декоративні зображення:

    9701 10 00 00

    – картини, малюнки та пастелі

    9701 90 00 00

    – iншi

    (А) Картини, малюнки та пастелі, повнiстю виконанi вручну, за винятком малюнкiв товарної позицiї 4906 та інших готових виробiв, розмальованих або декорованих вручну

    До цієї групи товарів входять картини, малюнки та пастелі (як стародавні, так і сучасні), виконані повністю вручну. Це можуть бути полотна, написані маслом, воском, темперою, акрилом, аквареллю, гуашшю, пастеллю, мініатюри, манускрипти, прикрашені кольоровими малюнками, виконані олівцем малюнки (включаючи малюнки типу “Конте”), малюнки вугіллям або пером і т.д., виконані на будь-якому матеріалі.

    Оскільки такі роботи повинні бути виконані повністю вручну, товари, одержувані повністю або частково в результаті будь-якого іншого процесу, сюди не включаються, наприклад, картини, виконані на полотні або на іншому матеріалі, одержувані за допомогою фотомеханічного процесу; картини, виконані вручну по контуру або по малюнку, отриманому за допомогою звичайного гравірувального або друкованого процесу; так звані “авторські копії” картин, які одержують за допомогою ряду зліпків або трафаретів, навіть якщо вони визнані справжніми самим художником.

    Проте копії картин, незалежно від їх художньої цінності, включаються до цієї групи, якщо вони виконані повністю вручну.

    До цієї групи також не включаються:

    (а) плани і креслення для промислових, архітектурних або інженерних цілей, що являють собою оригінали, виконані вручну (товарна позиція 4906);

    (b) ескізи або малюнки моделей модного одягу, ювелірних виробів, шпалер, тканин, меблів і т.д., що являють собою оригінали, виконані вручну (товарна позиція 4906);

    (c) театральні декорації, фон для художніх студій (задники) або аналогічні предмети з розмальованого полотна (товарна позиція 5907 або 9706);

    (d) декоровані вручну готові вироби, такі як настінні покриття, що складаються з розмальованих вручну тканин, святкові сувеніри, коробки і скриньки, керамічний посуд (блюда, тарілки, вази і т.д.), усе це включається до відповідних товарних позицій.

    (B) Колажі та аналогічні декоративні зображення

    До цієї групи входять колажі та аналогічні декоративні зображення, що складаються зі шматочків різних матеріалів тваринного, рослинного або іншого походження, скомпонованих у вигляді картини або декоративного зображення або мотиву і закріплених за допомогою клею або іншим способом на підкладці, наприклад, з дерева, паперу чи текстильного матеріалу. Підкладка може бути однотонною або розмальованою вручну або мати надруковані декоративні елементи, що утворюють частину загального дизайну. Колажі різноманітні за якістю, починаючи з дешевих робіт, виготовлених у великих кількостях на продаж як сувеніри, і закінчуючи роботами, які потребують високого рівня майстерності і які можуть бути видатними творами мистецтва.

    У цій групі термін “аналогічні декоративні зображення” не стосується виробів, які складаються з одного шматка матеріалу, навіть якщо він оправлений або приклеєний до підкладки. Більш конкретно такі вироби розглядаються в інших товарних позиціях УКТЗЕД під назвою “прикраси” з пластмас, дерева, недорогоцінних металів і т.д. Такі вироби включаються до відповідних товарних позицій (товарні позиції 4420, 8306 і т.д.).

    Рами для картин, малюнків, пастелей, колажів або аналогічних декоративних зображень класифікуються разом з ними в дану товарну позицію, що і самі твори мистецтва, лише якщо характер і вартість рам відповідає цим творам; в інших випадках рами повинні класифікуватись окремо у відповідних товарних позиціях як вироби з дерева, металу і т.д. (див. Примітку 5 до цієї групи).

    Пояснення до товарної позиції 9702: 

    9702 00 00 00

    Оригiнали гравюр, естампiв та лiтографiй

    До цієї товарної позиції включаються оригінали гравюр, естампів і літографій (як стародавніх, так і сучасних), тобто чорно-білі або кольорові відтиски, виконані автором з однієї або декількох дощок вручну, незалежно від вико­ристовуваної автором техніки і матеріалів, за винятком механічного або фотомеханічного спосо­бу (див. Примітку 2 до цієї групи).

    За умови, що вони відповідають іншим вимогам попереднього абзацу, до цієї товарної позиції включаються як оригінали літографії, виконані за допомогою перебивного методу (в ході якого художник спочатку робить малюнок на спеціальному папері, а потім перебиває його на камінь).

    Відбитки, як зазначено вище, одержують із гравірованих пластинок, які можуть бути виконані із застосуванням різних процесів, наприклад, штрихового гравіювання, сухої голки, акватинти (кислотний процес) або гравіювання пунктирним способом.

    Оригінали відбитків включаються до цієї товарної позиції, навіть якщо вони ретушувалися.

    Найчастіше буває важко відрізнити оригінал від копії, підробки або репродукції, але відносно невелика кількість відбитків і якість паперу можуть стати корисними орієнтирами під час визначення оригіналів; з іншого боку, підтвердження використання напівтонових штор (у фотогравюрі та геліогравюрі) і дуже часта відсутність сліду, залишеного пластинкою на папері, можуть вказувати на те, що це копія або репродукція.

    Рами до гравюр, естампів або літографій класифікуються за тими позиціями, що і самі твори мистецтва, лише якщо характер і вартість рам відповідає цим творам; в інших випадках рами повинні класифікуватись окремо у відповідних товарних позиціях як вироби з дерева, металу і т.д. (див. Примітку 5 до цієї групи).

    Слід зазначити, що до цієї товарної позиції не включаються пластинки (мідні, цинкові, кам’яні, дерев’яні або з будь-якого іншого матеріалу), з яких виготовляють гравюри і т.д. (товарна позиція 8442).

    Пояснення до товарної позиції 9703: 

    9703 00 00 00

    Оригiнали скульптур і статуеток з будь-якого матерiалу

    До цієї товарної позиції включаються оригінали скульптур і статуеток, стародавніх або сучасних. Вони можуть бути виконані з будь-якого матеріалу (каменю, реконструйованого каменю, теракоти, дерева, слонової кістки, металу, воску і т.д.), мати об’ємну, рельєфну або висічену глибоко в матеріалі форму (статуї, погруддя, статуетки, скульптурні групи, зображення тварин і т.д., включаючи барельєфи для архітектурних цілей).

    Ці роботи можуть виконуватися різними способами, включаючи такі: перший спосіб полягає в тому, що автор вирізує твір безпосередньо з твердого матеріалу; за другого способу автор ліпить моделі фігур з м’яких матеріалів, потім вони відливаються в бронзі або гіпсі, або обпікаються або доводяться до твердого стану іншим способом, або ж можуть бути відтворені скульптором у мармурі чи іншому твердому матеріалі.

    Під час застосування другого способу скульптор звичайно діє за такою схемою:

    Він починає втілення своєї ідеї з моделі, що також називають макетом (звичайно в зменшеному масштабі), виконуючи її в глині або іншому м’якому матеріалі; з макету, взятого за основу, він ліпить “глиняну форму”. Ця “глиняна форма” не часто йде на продаж і, як правило, або знищується після того як послужить формою для створення дуже невеликої кількості копій, заздалегідь встановленої автором, або направляється в музей, де використовується в навчальних цілях. Насамперед ці копії включають “гіпсову модель”, зроблену безпосередньо з “глиняної форми”. Ця “гіпсова модель” використовується або як модель для виконання роботи в камені чи дереві, або для заготовки форм для виливки в металі чи воску.

    Та сама скульптура може, таким чином, відтворюватися у вигляді двох або трьох “копій” з мармуру, дерева, воску, бронзи і т.д. і в кількості декількох штук з теракоти або гіпсу. Не лише попередня модель, але і “глиняна форма”, “гіпсова модель” і ці “копії” являють собою авторські твори скульптора; фактично копії не можуть бути абсолютно ідентичними, тому що автор на кожному етапі застосовував додаткове моделювання, виправлення під час виливки і наділяв кожну фігуру патиною. Дуже рідко загальна кількість копій перевищує 12 штук.

    Отже, до цієї товарної позиції включаються не лише оригінали, виготовлені скульптором, але також копії і репродукції цих моделей, отримані другим способом, описаним вище, незалежно від того, хто їх робив – сам скульптор або інший автор.

    До цієї товарної позиції не включаються такі вироби, навіть якщо вони розроблені або виконані художниками:

    (а) орнаментальні скульптури комерційного характеру;

    (b) предмети особистої прикраси та інші вироби кустарного виробництва комерційного характеру (прикраси, культові зображення і т.д.);

    (c) репродукції багатосерійного виробництва з гіпсу, штукатурного розчину з  домішком волокнистих речовин, цементу, пап’є-маше і т.д.

    Крім предметів прикраси, що входять до товарної позиції 7116 або 7117, усі ці товари класифікуються залежно від складового їх матеріалу (товарна позиція 4420 для дерева, товарна позиція 6802 або 6815 для каменю, товарна позиція 6913 для кераміки, товарна позиція 8306 для недорогоцінних металів і т.д.).

    Пояснення до товарної позиції 9704: 

    9704 00 00 00

    Марки поштовi або гербові марки, знаки поштової оплати, у тому числi першого дня гашення, поштові канцелярські предмети (гербовий папiр) та подібні предмети, використанi або не використанi, за винятком товарів товарної позиції 4907

    До цієї товарної позиції включаються такі вироби, що використовувались чи не використовувались, крім виробів товарної позиції 4907:

    (А) Поштові марки всіх типів, тобто марки, які зазвичай використовуються для наклеювання на кореспонденцію або на бандеролі; марки зі словами “підлягає оплаті” і т.д.

    (B) Марки податкові усіх типів, які являють собою марки, що наклеюються після одержання, реєстраційні марки, марки, які дозволяють тираж, консульські марки, податкові марки і т.д.

    (C) Знаки поштової оплати погашені, тобто листи з поштовим штемпелем, але без марки про поштову оплату, що використовувалися до введення поштових марок.

    (D) Поштові марки, приклеєні на конверти або поштові картки, в тому числі “першого дня гашення”, що являють собою конверти, звичайно позначені “перший день”, з наклеєною поштовою маркою (або набором таких), проштемпельованою датою випуску, і “карт-максимуми”. Останні являють собою картки з поштовою маркою і репродукцією малюнка, зображеного на марці. Поштова марка погашена простим або спеціальним штемпелем з вказівкою місця, зв’язаного з малюнком і датою випуску.

    (E) Поштові канцелярські предмети (гербовий папір), тобто франковані конверти, листи-секретки, поштові картки, обгортки для газет і т.д.

    Вироби цієї товарної позиції можуть бути подані в пачках (окремі марки, куточки з проставленими датами, повні аркуші) або в колекціях. Альбоми для колекцій таких виробів розглядаються як складова частина цих колекцій за умови, що їх вартість відповідає вартості колекції.

    До цієї товарної позиції не включаються:

    (а) ювілейні картки і ілюстровані знаки поштової оплати першого дня гашення (з картинками або без них) без поштових марок (товарна позиція 4817 або група 49);

    (b) непогашені поштові марки або марки держмита, поштові канцелярські предмети (гербовий папір) та аналогічні предмети поточного або нового випуску в країні, в якій вони мають чи будуть мати визнану номінальну вартість (товарна позиція 4907);

    (c) талони у вигляді “ощадних марок”, які випускаються приватними або комерційними організаціями для покупців, а також марки, випущені іноді різними торговцями для покупців як знижка за покупку (товарна позиція 4911).

    Пояснення до товарної позиції 9705: 

    9705 00 00 00

    Колекцiї та предмети колекцiонування із зоологiї, ботанiки, мiнералогiї, анатомії або такі, що становлять iсторичний, археологiчний, палеонтологiчний, етнографiчний чи нумізматичний інтерес

    Такі предмети часто мають низьку дійсну вартість, але становлять інтерес з погляду своєї рідкості, групування або експонування (презентації). До цієї товарної позиції включаються:

    (А) Колекції та предмети колекціонування із зоології, ботаніки, мінералогії або анатомії, такі як:

    (1) Мертві тварини, що відносяться до будь-якого виду, законсервовані сушінням або в рідкому середовищі; опудала тварин для колекцій.

    (2) Вихолощені або “висмоктані” яйця; комахи в коробках, рамах і т.д. (крім оправлених виробів, які являють собою біжутерію або дрібнички (брелоки)); порожні шкаралупи, крім тих, які використовуються в промислових цілях.

    (3) Насіння або рослини, засушені або законсервовані в рідині; гербарії.

    (4) Зразки мінералів (не є дорогоцінним або напівдорогоцінним камінням, що включається до групи 71); зразки скам’янілостей.

    (5) Остеологічні зразки (кістяки, черепи, кістки).

    (6) Анатомічні та патологоанатомічні зразки.

    (B) Колекції та предмети колекціонування такі, що становлять iсторичний, етнографiчний, палеонтологiчний чи археологiчний інтерес, наприклад:

    (1) Вироби, що є матеріальними залишками людської діяльності, придатні для вивчення діяльності попередніх поколінь, такі як: мумії, саркофаги, зброя, культові приладдя, предмети одягу, предмети, що належали відомим людям.

    (2) Вироби, за якими можна вивчати діяльність, традиції, звичаї та особливості сучасних відсталих племен, наприклад, знаряддя праці, зброя або культові приладдя.

    (3) Геологічні зразки для вивчення скам’янілостей (вимерлих організмів, останки або відбитки яких знаходять у геологічних шарах) тваринного або рослинного походження.

    (C) Колекції та предмети колекціонування такі, що становлять нумізматичний інтерес.

    Це монети, банкноти, які вже не являються законним платіжним засобом, крім тих, які включаються до товарної позиції 4907, та медалі подані у вигляді колекцій або у вигляді окремих предметів; в останньому випадку кожна партія звичайно включає лише кілька зразків будь-якої монети або медалі, що включаються до цієї товарної позиції лише, якщо однозначно призначені для колекцій.

    До цієї товарної позиції не включаються монети та медалі, що не вважаються предметами колекціонування і не складають колекцію з нумізматики (наприклад, великі партії будь-якої монети або медалі); вони, як правило, входять до групи 71; проте будь-які подібні “монети” і “медалі”, настільки пом’яті і погнуті, що годяться лише для переплавляння і т.п., prima facie (на перший погляд) включаються до товарних позицій для металевих відходів і брухту.

    Монети, що є законним платіжним засобом у країні випуску, включаються до товарної позиції 7118, навіть якщо вони виставлені на широкий продаж у подарункових коробках.

    Монети або медалі, оправлені як ювелірні вироби, сюди не включаються (група 71 або товарна позиція 9706).

    Банкноти, які вже не являються законним платіжним засобом, що не рахуються предметами колекціонування та не подані у вигляді колекцій, включаються до товарної позиції 4907.

     

    Товари, зроблені в рамках комерційного зобов’язання для увічнення, святкування, ознаменування або відображення якої-небудь події, або з іншого приводу, незалежно від обмежень на кількість і тираж, не включаються до цієї товарної позиції як колекції або предмети колекціонування, що становлять історичний або нумізматичний інтерес,  якщо лише ці товари самі собою не набули відповідного інтересу через їх вік або рідкість.

    Пояснення до товарної позиції 9706: 

    9706 00 00 00

    Предмети антикварiату вiком понад 100 рокiв

    До цієї товарної позиції включається весь антикваріат віком понад 100 років за умови, що він не включений до товарних позицій 9701-9705. Інтерес до цих товарів пов’язаний з їх віком і, як загальний наслідок, їх рідкістю.

    За умови додержання цих положень до цієї товарної позиції включаються:

    (1) Стародавні меблі, рами і панельне обшивання.

    (2) Вироби друкарської промисловості: інкунабули (першодруковані книги до 1500 року) та інші книги, ноти, карти, гравюри (крім включених до товарної позиції 9702).

    (3) Вази та інші керамічні вироби.

    (4) Текстильні вироби: килими, гобелени, вишивка, мережива та інші матеріали.

    (5) Ювелірні вироби.

    (6) Вироби золотих або срібних справ майстрів (глечики, чаші, кубки, канделябри, блюда і т.д.).

    (7) Вітражі або вікна з кольорового скла.

    (8) Люстри та світильники.

    (9) Ковальські та слюсарні вироби.

    (10) Невеликі прикраси для скляних шаф (коробки, цукеркові коробки, табакерки, тютюнові тертки, скриньки, віяла і т.д.).

    (11) Музичні інструменти.

    (12) Годинники усіх видів.

    (13) Різьблення по дорогоцінному камінню (камеї, різьблені камені) та вироби майстрів по знаках (печатки і т.д.).

    За умови збереження ними первісного характеру, до цієї товарної позиції включаються антикварні вироби, відремонтовані або відреставровані. Наприклад, до цієї товарної позиції входять: стародавні меблі з частинами, виготовленими в наш час (наприклад, арматурою та заміненими частинами), стародавні гобелени, шкіра або тканини, укріплені на сучасних дерев’яних основах.

    До цієї товарної позиції не включаються, незалежно від віку, природні або культивовані перли, дорогоцінне або напівдорогоцінне каміння товарних позицій 7101-7103.

    Перегляди: 0