Головна Новини Новини компаній “Зелене світло” для угоди Bayer-Monsanto

“Зелене світло” для угоди Bayer-Monsanto

У Леверкузені 21 березня Європейська комісія надала дозвіл на придбання компанією Bayer компанії Monsanto. “Отримання дозволу від Європейської комісії є великим успіхом і важливою подією”, – сказав генеральний директор компанії Bayer Вернер Бауман. Наразі Bayer вже отримав більше половини погоджень на угоду від регулюючих органів 30 країн, у тому числі в Бразилії та Китаю.

Умови угоди охоплюють зокрема продаж певних підприємств Bayer, включаючи глобальний бізнес насіння сільськогосподарських культур: таких як ріпак (канола), бавовна і соя (з невеликими винятками щодо обмежень в регіоні Азії), науково-дослідну платформу для гібридної пшениці, глобальний бізнес насіння овочів, глобальний бізнес глюфосинату амонію, а також деякі гербіциди на основі гліфосату в Європі, в основному для промислового використання. Крім того, глобальний бізнес з нематоцидом NemaStrike компанії Monsanto повинен бути проданий також. Умови угоди також передбачають передачу трьох дослідницьких проектів Bayer в області неселективних гербіцидів і ліцензії на аграрне цифрове портфоліо Bayer. BASF є визначеним покупцем цих активів.

Минулого тижня, 16 квітня, світ дізнався, що Міністерство юстиції США (U.S. Department of Justice) офіційно підписало угоду про запропоноване придбання американського гіганта сфери захисту рослин та насіннєвого матеріалу Monsanto німецьким Bayer. Для виконання зобов’язань Bayer обіцяє позбутися додаткових активів, а саме, частини свого цифрового сільськогосподарського бізнесу. В результаті підписання угоди США поповнили перелік країн світу, включаючи членів Європейського Союзу, які дали дозвіл на придбання Monsanto.

Варто відзначити, що Канада та Мексика ще не дали згоду на придбання, проте більшість експертів на ринку вважають, що довгоочікувана угода між Bayer та Monsanto стане реальністю ближче до середини 2018 року.

20 квітня, за даними російської антимонопольної служби ФАС, угода про придбання Monsanto компанією Bayer була узгоджена з рядом вимог зі сторони ФАС. Федеральна антимонопольна служба в ході перемовин поставила вимоги, спрямовані на розвиток конкуренції в агротехнологічному секторі Росії за рахунок потенційної конкуренції з боку російських компаній. Відповідно до припису, компанія Bayer повинна забезпечити технологічний трансфер молекулярних засобів селекції і гермоплазми, які є необхідними для створення високопродуктивного насіння сільськогосподарських культур. Крім того, компанія повинна надати недискримінаційний доступ до цифрових платформ точного землеробства, в тому числі доступ до історичних даних, що відносяться до Російської Федерації, а також до даних, які будуть акумулюватися компанією Bayer після комерціалізації компанією своїх програмних продуктів на території Російської Федерації. Доступ до таких даних є ключовим фактором для розробки і впровадження російськими компаніями своїх IT-розробок в області точного землеробства. Термін дії розпорядження становить п”ять років. “Ми спонукаємо компанію Bayer вирощувати і заохочувати створення конкурентів самої себе на російському ринку, підтримуючи російські компанії. Наші вимоги засновані на нормах російського законодавства”, – прокоментував заступник керівника ФАС Андрій Циганов.

Скоріше за все в результаті остаточного підписання угоди, назва Monsanto почне зникати з сільськогосподарського ринку. Дійсно, коли ця угода була вперше запропонована ще в 2016 році, представники компанії Bayer натякнули, що в кінцевому підсумку вони не впевнені чи збережуть бренд Monsanto.