Головна Новини Grain Capital і нові тренди на ринку переробки агропродукції

    Grain Capital і нові тренди на ринку переробки агропродукції

    Останні роки поставили не мало викликів перед українськими аграріями та переробниками. 2022-23 роки змусили їх шукати нові логістичні шляхи та суттєво міняти сівозміни на полях, враховуючи коливання цін на міжнародних ринках та собівартість вирощеного зерна.

    Складності, що виникли, підштовхнули до розвитку напрямок переробки. На сьогодні вже стало очевидним, що вирощування сировини  і її продаж на експорт не приносить того прибутку, що був раніше, а обмежена логістика призводить до збільшення ризиків у часі та втраті прибутків. Тому питання виробництва продукту з високою доданою вартість стало, як ніколи, на часі.

    На сьогодні набирає темп будівництво нових ОЕЗ-ів та модернізація вже існуючих. Більшість підприємств зрозуміли необхідність мати можливості по переробці не лише однієї культури (наприклад, соняшника), а й додати до них нові виробничі лінії з переробки інших культур (соя та ріпак). Таким чином нівелюються ризики пов’язані з вартістю сировини на ринку однієї з культур, а також, збільшується ринок асортиментного збуту. Плюс шрот, що є невід’ємним продуктом при виробництві олії, має стабільно високий попит на європейських ринках, де є високорозвинений ринок тваринництва.

    Ще одним трендовим напрямком сьогодні є глибока переробка СГ культур (особливо кукурудзи), завдяки чому виробляються такі продукти як крохмаль, патока, лецитин тощо, які також мають сталий попит на зовнішніх ринках. При тому, що вартість сировини вирощеної в Україні, є нижчою та надає перевагу у собівартості.

    Невід’ємною частиною переробних підприємств є транспортно-технологічне обладнання.

    Основні технологічні модулі (жаровня, вальцеві станки, екстрактори, преси…) виробляються європейськими компаніями («Europa Crown», «Andreotti Impianti», «HF Group»), азійськими та українськими («Тан», «Грантех» та інш).

    Така ж ситуація із важливою складовою технологічного процесу — транспортно-підйомним обладнанням.

    Компанія Grain Capital має багаторічний унікальний для України досвід виробництва такого типу обладнання.

    Враховуючи задачі щодо компактності виробництва через обмеження виробничої будівлі, транспортери, що переміщують продукт, досить часто мають не стандартне для виробників виконання: «гусячі шиї», «Z – подібні» з різними кутами нахилу та підйому. Також важливо врахувати властивості продукту, що переміщується: це може бути і сировина і такий специфічний продукт як шрот, що виходить з цеху екстракції та через залишковий вміст розчинника є їдким  для металу транспортера.

    Фахівці Grain Capital не раз стикались із ситуацією, коли на момент будівництва, задля економії  бюджету, закуплялось транспортне обладнання, виконане або із оцинкованого металу, або ж із чорного та фарбованого. Таке обладнання в цехах працює максимум 1-2 сезони та потім приходе у негідність через руйнування хімічно-абразивними речовинами.

    Враховуючи специфіку роботи транспортерів та норій, мають бути використані нержавіюча сталь корпусу та ланцюгу (особливого маркування відповідно до агресивного середовища), особлива антистатична, пожежо-стійка та стійка до роз’їдання хімічними сполуками.

    В цілому віддаючи перевагу при закупці підйомно-транспортного обладнання, Замовник має враховувати досвід виробничого підприємства саме у реалізації подібних проектів.

    Конструкторське бюро Grain Capital тісно співпрацює в процесі реалізації як із службою Замовника, так і з проєктувальниками. Враховуються всі в край важливі показники: щільність та хімічний склад продукту, швидкість пересування в залежності від місця експлуатації, комплектація необхідними датчиками для безпеки та передачі даних у  SCADA.

    Grain Capital довірили замовлення та успішно експлуатують транспортно-підйомне обладнання такі компанії як: «Бєльцький МЖК»  («TRANS-OIL group», Молдова), «Ніжинський Жиркомбінат», «Київ-Атлантик Україна», «Allseeds», «Delta Willmar».

    Транспортно-технологічне обладнання Grain Capital – є оптимальною альтернативою між досить коштовними європейськими виробниками та виробниками з Азії (що частіше за все не відповідають якості та ремонтопридатності).

    Особливою відмінністю Grain Capital є принцип клієнтоорієнтованості. У компанії розуміють Замовника на кожному етапі співпраці з ним. Виробництво повністю контролює всі процеси: від дизайну та креслень у Конструкторському Бюро, процес та терміни самого виробництва  до монтажу та пусконаладки.

    Вся продукція, що виходить з виробничих цехів, обов’язково проходить ретельний огляд Відділу технічного контролю, адже гарантія на обладнання надається від виробника – до 24-х місяців.

    Сервісна служба Grain Capital працює 24/7. Активно впроваджені програми гарантійного та післягарантійного обслуговування обладнання. А на виробничих складах в наявності завжди тримають необхідну номенклатуру запчастин, розуміючи, що зупинка виробництва може привести до великих збитків Замовникам.

    Запрошуємо Вас до активної співпраці з найпотужнішим виробником транспортного обладнання в Україні – Grain Capital!

    Компанія Grain Capital високо цінує свою якість та репутацію.

    Перегляди: 35