Головна Новини Експертна думка Час випробувань бізнесу в тваринництві

Час випробувань бізнесу в тваринництві

З 2010 року СІАВ проводить аудити на фермах. Висновки тоді і зараз однакові – об’єктивною інформацією на фермі ніхто не володіє. Ні постачальник, ні технолог, ні власник, тим більше.

Час йде, а проблем у бізнесу в тваринництві тільки додається.

Закономірним стало не тільки ігнорування проблем, а їх замовчування або приховування за псевдодосягненнями. Це створює ілюзію благополуччя і простір для зловживань, корупції та фальсифікацій.

Одним із маркерів проблем в тваринництві є збільшення кількості підтверджених випадків АЧС. Зовні ми бачимо імітацію боротьби, а по факту – в 2,5 рази щороку збільшення кількості зареєстрованих випадків АЧС по відношенню до попереднього року.

Ще девальвація гривні посприяла поширенню масових підробок кормової сировини і ліків для тварин до небувалих до цього масштабів. Необ’єктивний облік на фермах приховує перевитрати кормів і медикаментів. Правдивий облік відсутній на 90% ферм. Набула поширення практика “домовленостей” про поставки фальсифікованих товарів за винагороди.

Виникли несприятливі умови, які не просто шкодять галузі, а можуть призвести до її цілковитого занепаду.

Собівартість продукції в свинарстві і молочному скотарстві не витримує ніякої критики – вища на 50%, ніж в країнах ЄС.

Скорочення поголів’я – об’єктивний індикатор збоїв бізнесу в тваринництві. Нові інвестиції в тваринництво стали рідкістю. Коли закриваються ферми, а багато господарств генерують замість прибутків збитки – втрачають всі, бо ці проблеми торкаються кожного постачальника. Підприємство не заробляє гроші – потім не розраховується з постачальниками, виникає ефект “доміно”.

В ситуації, коли багато компаній розвиває свій бізнес за правилами стихійного ринку, складно працювати за ринковими принципами ведення бізнесу: на знаннях і чесному партнерстві.

Що потребує змін в першу чергу?

Впровадження об’єктивного обліку – перших крок трансформації проблемної ферми в ефективну. Одним із напрямків СІАВ з моменту створення компанії в 2011 році є організація обліку на свинокомплексах та молочних фермах.

Переваги автоматизації обліку в спеціалізованих програмах – очевидні.

  1. Контроль виробництва в режимі реального часу, а не тоді, коли здали звіт.
  2. Контроль обліку від документу, дані в Excel – це набір цифр, які важко відслідкувати до документа, а в програмі цифри беруться з документа і є історія: хто і коли їх вніс.
  3. Формування будь-якої аналітичної звітності – миттєво.
  4. Наявний механізм контролю своєчасності і повноти відображення змін на фермі.
  5. Контроль наявного поголів’я і залишків матеріалів на фермі і на складах.

Для СІАВ важливим є успіх наших клієнтів, яким ми допомогли, повернення конкурентоспроможності бізнесу в тваринництві та добрі дружні відносини з нашими партнерами.

Перегляди: 12