
У січні 2025 р Індекс продовольчих цін ФАО (ІПЦФ) знизився у порівнянні з груднем на 1,6%, що на 6,3% перевищило показник січня 2024 року, проте було на 22% меншим, ніж піковий показник березня 2022 року.
Незначне зростання цін на молочну продукцію та зернові не змогло компенсувати суттєве зниження цін на цукор, м’ясо та олії, передає «ПроАгро Груп» з посиланням на січневий звіт ФАО.
Середнє значення Індексу цін ФАО на зернові виросло у порівнянні з груднем на 0,3%, що на 6,9% поступається показнику січня 2024 року. Експортні ціни на пшеницю знизилися на тлі слабкого імпортного попиту, хоча їх і підтримало скорочення пропозицій з рф та неоднорідний стан посівів озимини в ЄС та США. Світові ціни на кукурудзу у січні виросли та вперше за два роки перевищили рівень попереднього сезону. Цьому сприяло сезонне скорочення пропозицій, несприятлива погода в Аргентині та затримка сівби в Бразилії, а також зниження прогнозів виробництва та запасів для США. Світові ціни на сорго та ячмінь також виросли, хоча й незначно. Індекс цін ФАО на всі види рису впав на 4,7% на тлі значної пропозиції та конкуренції між експортерами.
Середнє значення Індексу цін ФАО на рослинні олії у січні впало у порівнянні з груднем на 5,6%, що на 24,9% перевищило показник січня 2024 року. Найбільше впали ціни на пальмову та ріпакову олію, тоді як на соєву та соняшникову залишилися стабільними.
Середнє значення Індексу цін ФАО на м’ясо впало на 1,4%, що на 8,1% перевищує показник січня 2024 року. Після новорічних свят попит на м’ясо знизився, а спалах ящура в Німеччині призвів до обмежень імпорту деякими країнами ЄС та, як наслідок, надмірної пропозиції свинини. Ціни на птицю впали на тлі значної пропозиції з Бразилії, тоді як на яловичину виросли завдяки активному попиту на основних ринках.
Індекс цін ФАО на молочну продукцію виріс у порівнянні з груднем на 2,4%, що на 20,4% перевищує показник січня 2024 року. Ціни на сир виросли на 7,6%, тоді як ціни на вершкове масло впали, попри зростання попиту. Ціни на молоко, незбиране та сухе, також впали на тлі відновлення виробництва в ЄС та низького імпортного попиту.
Середнє значення Індексу цін ФАО на цукор знизилося у порівнянні з груднем на 6,8%, що на 18,5% поступається показнику січня 2024 року та є найнижчим значенням з жовтня 2022 року. Причиною стали прогнози гарного урожаю цукрової тростини в Бразилії та дозвіл Індії на відновлення експорту цукру, обмеженого у жовтні 2023 року.