
Світові ціни на основні продовольчі товари минулого місяця загалом знизилися через падіння котирувань кукурудзи та пальмової олії, що компенсувало рекордні ціни на вершкове масло та яловичину, передає «ПроАгро Груп».
У травні середнє значення Індексу продовольчих цін ФАО – Продовольчої та сільськогосподарської організаціїї ООН – склало 127,7 пункту, що на 0,8% нижче за квітневий рівень, але все ще на 6% вище відповідного показника за той же період минулого року.
Зокрема середнє значення індексу цін на зернові виявилося на 1,8% нижче за квітневий показник і на 8,2% нижче за показник травня 2024 року. Високий урожай та значний рівень пропозиції в Аргентині та Бразилії, а також очікуваний рекордний урожай у Сполучених Штатах Америки спровокували різке зниження міжнародних цін на кукурудзу. Світові ціни на пшеницю знизилися внаслідок покращення погодних умов у Північній півкулі.
Середнє значення індексу цін на олії скоротилося на 3,7%, причому зниження котирувань торкнулося всіх основних видів олій. Середнє значення індексу цін на цукор за підсумками травня знизилося на 2,6% на тлі невизначеності щодо розвитку світової економіки й можливого послаблення попиту з боку підприємств з виробництва напоїв та харчової промисловості.
Натомість середнє значення індексу цін на м’ясо збільшилося на 1,3% внаслідок підвищення котирувань баранини, свинини та особливо яловичини, ціни на яку досягли нового історичного максимуму. Значення Індексу цін на молочну продукцію зросло на 0,8%, при цьому високий попит з боку Азії продовжує утримувати міжнародні ціни на вершкове масло на історично високому рівні та стимулює зростання цін на сир та сухе незбиране молоко.