Головна Новини Ринок України Понад 400 українських підприємств впровадили систему НАССР

Понад 400 українських підприємств впровадили систему НАССР

72

На початок 2018 року 426 українських підприємств впровадили систему НАССР, 143 знаходились на стадії розробки та впровадження.

Як повідомляє “ПроАгро” з посиланням на прес-службу Мінагрополітики,

про це повідомила заступник агрополітики з питань євроінтеграції Ольга Трофімцева.

“Для нас при цьому пріоритетом залишається безпечність української продукції, яку купує український чи закордонний споживач. Тому Мінагрополітики та Держпродспоживслужба разом з представниками бізнесу постійно працюють над тим, щоб система HACCP на українських підприємствах була дієвою та ефективною, а не лише “на папері””, – наголосила заступник Міністра Ольга Трофімцева.

Вона додала, що лідерами за кількістю підприємств, які впровадили або розпочали роботу з розробки системи НАССР є Дніпропетровська, Волинська, Вінницька та Харківська області, де нараховується відповідно 60, 49, 48 і 45 таких підприємств. А в розрізі галузей найкращі показники у м’ясопереробній та молокопереробній.

“Малі потужності, які постачають продукцію кінцевому споживачу, з кількістю робочого персоналу до 10 осіб та з площею до 400 кв. м, або ті потужності, які не постачають продукцію і мають персоналу до 5 осіб, мають терміни для розробки та впровадження системи НАССР ще рік – до 20 вересня 2019 року”, – відмітила Ольга Трофімцева.

За словами заступника міністра, невиконання обов’язку щодо впровадження на потужностях постійно діючих процедур, заснованих на принципах системи НАССР тягне за собою накладення штрафу.

“Для юридичних осіб штраф складатиме 30 мінімальних заробітних плат, для фізичних осіб – 15 мінімальних заробітних плат та зупинення роботи потужності”, – зауважила Ольга Трофімцева.