Головна Новини Ринок України Україна провела перший електронний земельний аукціон

Україна провела перший електронний земельний аукціон

41

В Україні відбулися перші електронні земельні торги. Аукціон пройшов на платформі OpenMarket державного підприємства “СЕТАМ” Міністерства юстиції України.

Як повідомляє “ПроАгро” з посиланням на прес-службу Мінагрополітики, до продажу були запропоновані права оренди на 10 ділянок сільськогосподарського призначення державної власності загальною площею 210 га, по дві в Кіровоградській, Львівській, Одеській, Сумській та Чернігівській областях.

У середньому стартовий розмір річної орендної плати по виставлених на електронні торги земельних ділянках становив 8,3% від нормативної грошової оцінки (НГО). Кількість учасників варіювалась від 2 до 6.

За результатами аукціону було досягнуто середньої річної орендної плати у розмірі 34,3%, що вчетверо більше від стартового.

Найдорожче під час торгів продано права оренди на земельну ділянку на території Команської сільської ради Новгород-Сіверського району Чернігівської області площею 13 га, де стартова ціна піднялася до 70,73% від НГО і становить 157,79 тис. гривень.

Найбільше під час торгів виріс розмір річної плати за користування земельною ділянкою на території Василівської сільської ради Онуфріївського району Кіровоградської області площею 18,26 га і склав 101,32% від НГО (122,17 тис. грн). Також щодо цього лота було зафіксовано найбільшу кількість зроблених у ході аукціону кроків – 2333 кроки.