Головна Новини Ринок України Україна встановила новий рекорд з експорту капусти

Україна встановила новий рекорд з експорту капусти

19

У сезоні-2018/19 Україна поновила рекорд з експорту білоголової капусти та значно розширила географію поставок.

Як повідомляє “ПроАгро Груп” з посиланням на прес-службу Української плодоовочевої асоціації, з травня по грудень поточного року Україна експортувала 2,4 тис. тонн білоголової капусти, а це у 6,2 раза більше, ніж в аналогічний період сезону-2017/18 та у 5,6 раза більше, ніж в цілому за минулий сезон. Для порівнянні, за сезон-2017/18 Україна експортувала усього лише 431 тонну капусти.

Зазначається, що збільшити експорт білоголової капусти в рази Україні вдалося навіть в умовах помітного зменшення власного виробництва, яке сталося як через скорочення площ під цією культурою, так і в наслідок несприятливих погодних умов.

Більш того, попит з боку експортерів залишається доволі високим попри те, що наразі ціни на капусту в українських господарствах вже в середньому в 2,5 раза виші ніж торік. Зокрема, відвантажувати цю продукцію фермери України готові не дешевше, ніж 7,5-10 грн/кг або $0,27-0,36/кг.

Таку ситуацію аналітики УПОА пояснюють дуже суттєвим скороченням врожаю у сусідніх країнах,а також в ЄС через посуху та непомірну спеку влітку. В результаті, саме це дало можливість Україні не тільки збільшити експорт, але й значно розширити географію поставок. Зокрема, якщо минулого сезону фактично єдиним покупцем української капусті виступала Білорусь, то в поточному сезоні основними експортними напрямками є Молдова, Польща та Румунія.

Експерти прогнозують, що тенденція збільшення експорту білоголової капусти з України буде спостерігатися і надалі. Свою думку вони аргументують високими цінами та обмеженою пропозицією в країнах – імпортерах. Зокрема, в Польщі наразі капуста коштує в середньому на 40% дорожче, ніж в Україні. Більш того, багато з місцевих виробників відмовляються від збуту в очікуванні ще більш високих цін. Тож польські трейдери вимушені шукати альтернативи на зовнішніх ринках.