Головна Новини Ринок України У якому випадку аграрію потрібно мати ліцензію на зберігання пального

У якому випадку аграрію потрібно мати ліцензію на зберігання пального

“ПроАгро Груп” з посиланням на agravery.com повідомляє, що залежно від того куди переміщується пальне після його прибуття на територію господарства залежить чи потрібна ліцензія на зберігання пального. Якщо пальне зливається у бочки/ємності та перебуватиме деякий час на зберіганні, то таке місце є місцем зберігання пального в розумінні Закону України від 19.12.95 р. №481/95-ВР “Про державне регулювання виробництва й обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв, тютюнових виробів та пального” зі змінами та доповненнями, і підприємство повинне мати ліцензію на зберігання.

Якщо ж пальне не зберігається, а використовується виключно в баках транспортних засобів, то ліцензія не потрібна. В такому випадку, пальне не зберігається, а використовується у виробничій діяльності підприємства, а перебування пального в баку транспортного засобу має на меті не його зберігання, а використання для безпосередньої роботи двигуна. З цим погоджуються податківці: резервуари з пальним, зокрема паливні баки транспортного засобу/технічного обладнання/пристроїв, не є нерухомим майном та не мають чіткої прив’язки до місця (території) згідно із Законом №481. Тому зберігання пального в цих резервуарах не підлягає ліцензуванню (роз’яснення на сайті ДФС від 16.08.19 р.).

Загалом підприємство, яке купує пальне за талонами без його фізичного зберігання/переміщення, не повинно отримувати ліцензію. Це підтверджують податківці в Індивідуальних податкових консультаціях ДПС від 24.07.19 р. №3422/6/99-99-12-02-02-15/ІПК, від 27.05.19 р. №2383/6/99-99-12-02-02-15/ІПК. Проте, не слід забувати, що ці консультації носять індивідуальний характер, тому за потреби отримання роз’яснення ліпше звернутися до податкової за власною ІПК.