Головна Новини Ринок України Черкащина втрачає сільгоспугіддя

Черкащина втрачає сільгоспугіддя

Очікуване валове виробництво зернових на Черкащині в 2020 році становитиме 4,7 млн т, що на рівні минулого року. Але разом з лідируючими позиціями зі збору врожаїв область має великі проблеми з деградацією грунтів.

“За цими хорошими позиціями по збору зернових є великі проблеми з деградацією грунтів – ерозія, засолення, заболочення. Ми втрачаємо сільгоспугіддя. За останні 20 років господарської діяльності в області грунти втратили 20% потенційної родючості. Враховуючи це, органічне виробництво має великий потенціал, щоб виправити ці негативні тенденції”, – цитує слова директора департаменту агропромислового розвитку Черкаської ОДА Анатолія Яріша “ПроАгро Груп” з посиланням на agroportal.ua.

За його словами, наразі аграрний сектор економіки Черкаської області демонструє стабільні тенденції зростання в умовах не зовсім стабільної економічної ситуації в країні. Відповідно до оперативного розрахунку загальна площа до збирання зернових в 2020 році становить 715 тис га із них 250 тис га становить рання група. У всіх категоріях господарств планується зібрати 642 тис т картоплі та овочів, 168 тис т – плодів та ягід – 46,8 тис. т. Такі валові збори більш ніж на 100% забезпечують потребу населення Черкаської області.