Головна Новини Ринок України Чому дорожчає молоко-сировина

Чому дорожчає молоко-сировина

Ціни на молоко продовжують зростати в умовах сезонного спаду виробництва. Тренд підтримується активним зростанням цін на великі партії молока найвищої якості – “екстра”. Середні ціни на цей гатунок зросли найбільше – в середньому на 14 коп., до 10,3 грн/кг, вищий подорожчав на 12 коп., до 9,82 грн./кг, перший ґатунок додав в середньому 10 коп. – 9,19 грн./кг. Середньозважена ціна трьох ґатунків піднялася до 9,77 грн/кг. (+12 коп.), повідомляє “ПроАгро Груп” з посиланням на avm-ua.org.

Ціни на екстра- у регіонах варіюють в наступних межах: у західному – 9,90-10,4 грн./кг.; східному – 9,9-10,40 грн./кг.; північному – 10,0-10,5 грн./кг., південному – 9,90-10,5 грн./кг., центральному – 10,0-10,50 грн./кг.

Хоч і з деяким запізненням, але ціни, все таки, активізували свій рух вгору. В знаки дається сезонне зниження виробництва на фоні річного скорочення в 3,7%. Відтермінований початок зростання в цьому році зумовлений падінням попиту по відомим вже всім причинам, проте на даний момент вже відмічається його пожвавлення, особливо у сегменті ГоРеКа. Щодо термінів повного відновлення існують різні прогнози, які суттєво відрізняються, а відтак і прогноз цін у поточному році є надто ускладненим.

У короткостроковій перспективі ріст цін збережеться, проте сила висхідного тренду навряд чи буде подібною до минулорічної, а надії на те, що ціни можуть бути вищими, ніж на початку року виглядають малоймовірними. Основним фактором, який чинить істотний тиск, є імпорт молочної продукції. Імпорт продовжує безперешкодно заходити в країну на умовах, які гостро потребують перегляду в рамках українського законодавчого поля з метою захисту національних товаровиробників.

Перегляди: 0