Головна Новини Ринок України В Україні цього року можливий дефіцит насіння озимини

В Україні цього року можливий дефіцит насіння озимини

Цього року в Україні цілком ймовірний дефіцит посівного матеріалу озимих культур, через що ціна на нього піде вгору. Таку думку висловив засновник і генеральний директор ТОВ “АгроРось” Петро Євич, повідомляє “ПроАгро Груп” з посиланням на Agrotimes.ua.

“На мою думку, з огляду на тогорічну ситуацію насіння зросте у вартості”, – зазначив він, додавши, що під час осінньої посівної-2020 аграріїв можуть наразитись на й на інші виклики.

“Основний ризик – це недостатня кількість вологи, яка потрібна для того, щоб в оптимальні строки отримати дружні сходи. З цим ми зіткнулися минулого року. Тому потрібно зробити все можливе, щоб зберегти залишки вологи. Своєчасно підготувати ґрунт і сподіватися на дощ”, – наголосив експерт.

Він нагадав, що за останні роки сортова селекція вийшла на новий рівень, і сільгоспвиробники мають доступ до сортів озимої пшениці з високим генетичним потенціалом для різних кліматичних зон. Досягти високих результатів можливо, якщо дотримуватись агротехнологічних вимог і підвищувати кваліфікацію.