Головна Новини Ринок України В Україні з’явиться один з найпотужніших олійних заводів

В Україні з’явиться один з найпотужніших олійних заводів

На Хмельниччині у Старокостянтинові будується великий олійно-екстракційний завод. Як повідомляє “ПроАгро Груп” з посиланням на podillyanews.com, це високотехнологічний та один з найпотужніших заводів з переробки масляних культур у Європі. За рік він перероблятиме 1 мільйон тон насіння соняшнику. Щодоби підприємство зможе приймати 5 000 тон насіння автотранспортом та 2 000 тон залізничним сполученням. А добова потужність переробки становитиме: соняшник – 3 000 тон, соя – 1300 тон та ріпак – 1300 тон.

Як розповідає міський голова Старокостянтинова Микола Мельничук, добігає завершення перша черга будівництва, що включає адміністративну будівлю та елеваторний комплекс. Друга черга буде здана до кінця 2021 року. Також тут працюватиме унікальна альтернативна теплоелектростанція потужністю 23 МВт, що вироблятиме струм із відходів виробництва і лузги соняшникового насіння.

“І все це стало можливим завдяки сприятливому економічному клімату нашого міста, над створенням якого сумлінно працює вся команда міської ради. Переконаний, що цей проєкт буде ефективним прикладом іншим інвесторам, які в майбутньому вирішать пов’язати свій бізнес із нашою ОТГ”, – каже очільник міста.