Головна Новини Ринок України В уряді напрацювали базові пропозиції держпідтримки органічного виробництва

В уряді напрацювали базові пропозиції держпідтримки органічного виробництва

75

Заступник міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства Тарас Висоцький поінформував, що на осінь планується обговорення з народними депутатами пропозицій щодо держпідтримки в сфері органічного виробництва. Наразі є три базові пропозиції: компенсація вартості сертифікації; пряма доплата на гектар з обмеженням не більше 50 га; компенсація 50% за придбання ЗЗР, добрив, які сертифіковані як органічні.

“Така держпідтрика дасть змогу розширювати площі під органічним виробництвом і наші міжнародні лідерські позиції будуть посилюватися”, – цитує слова Тараса Висоцького “ПроАгро Груп” з посиланням на agrotimes.ua.

Наразі частка площ сільгоспугідь, що використовуються для органічного виробництва, становить 0,7%, тоді як стратегічна ціль для нашої держави – збільшити її до 1,1%, або до 500 тис. га.

“У нас є дорожня карата, як цього досягнути. У нас залишився ще один крок з точки зору урядового рішення, щоб повноцінно запрацювала система контролю, обігу, сертифікації, інформування споживачів, її прийняття очікуємо до кінця місяця”, – зазначив заступник міністра.