Головна Новини Ринок України Мінекономіки та зернотрейдери погодили обсяги експорту пшениці й жита на 2020/21 МР

Мінекономіки та зернотрейдери погодили обсяги експорту пшениці й жита на 2020/21 МР

Мінекономіки разом з учасниками ринку зерна – аграрними асоціаціями, виробниками, переробниками та експортерами – підписали додаток до зернового Меморандуму і таким чином узгодили граничний обсяг експорту зерна у 2020/2021 маркетинговому році.

Про це повідомляє “ПроАгро Груп” з посиланням на інформацію прес-служби міністерства.

Відповідно до додатку, погоджено наступні експортні цифри – 17,5 млн. тонн пшениці та 1 тис. тонн жита.

“Зерновий меморандум є гарним прикладом вміння домовлятися і приймати збалансовані рішення. На нашу спільну думку, експорт у 17,5 млн. тонн пшениці та 1 тис. тонн жита на цей маркетинговий рік – це той орієнтир, який збереже нам і внутрішню продовольчу безпеку, і експортні можливості. Крім того, враховуючи коронакризу, в прогнозному балансі ми збільшили обсяг перехідних залишків на півмільйона тонн – до 1,7 млн. тонн”, – прокоментував міністр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Ігор Петрашко.

Крім того, в залежності від погодних умов та кінцевих даних щодо обсягів виробництва пшениці від Держстату, прогнозні баланси ринку зерна можуть бути переглянуті підписантами Меморандуму у 4-му кварталі.

В міністерстві зазначили, що наразі урожай зерна очікується на рівні 72,1 млн. тонн.

Зерновий меморандум укладається щороку з 2011 року. Документ передбачає взаємодію учасників ринку зерна, обмін інформацією, здійснення моніторингу зернового ринку.