За нинішніх складних погодних українські аграрії мають низку проблем з пізніми культурами, зокрема, з кукурудзою, у зонах, де запаси вологи в метровому шарі ґрунту є критичними. У південних регіонах, частково у лісостеповій зоні врожаю практично не буде.
Про це заявив віце-президент Національної Академії аграрних наук Микола Роїк, передає “ПроАгро Груп” з посиланням на інформацію НААН.
Разом з тим, зазначив вчений, якщо дотримуватися вимог щодо сівозмін, використовувати гібриди української селекції, які підходять для конкретних ґрунтово-кліматичних умов, то буде добрий результат.
“Підтвердженням цьому є гарний стан гібридів кукурудзи на Виставково-інноваційному центрі НААН. На цих плантаціях розміщено 97 гібридів кукурудзи різної спілості селекції наукових установ академії”, – підкреслив Микола Роїк.
В НААН зазначають, що головним селекційним центром є Інститут зернового господарства НААН, він координує селекцію інших наукових установ. Стан гібридів кукурудзи дуже гарний – живі листки, сформовані повноцінні не пошкоджені качани, потужна вегетативна маса. Рослини не відчувають стресу через брак вологи. Можна очікувати врожай 120-140 ц, тоді як у багатьох регіонах урожай кукурудзи практично, на жаль, втрачений.
“Нині лише близько 1,5 млн. га засівається сортами кукурудзи вітчизняної селекції. Наступного року ми прогнозовано очікуємо ріст площ посівів, адже цьогорічні погодні умови підтвердили, що саме гібриди української селекції більш адаптовані і стійкі до кліматичних катаклізмів”, – вважає Микола Роїк.