Головна Новини Ринок України Аграрії Прикарпаття завершили жнива ранніх культур і розпочали сів озимого ріпаку

Аграрії Прикарпаття завершили жнива ранніх культур і розпочали сів озимого ріпаку

На Прикарпатті завершено збір ранніх зернових та зернобобових культур. Це озима та яра пшениця, озимий та ярий ячмінь, озиме жито, овес, горох та квасоля, повідомляє “ПроАгро Груп” з посиланням на інформацію Департаменту агропромислового розвиту Івано-Франківської ОДА.

Складні погодні умови, майже щоденні липневі дощі затягнули час проведення жнив на два тижні, однак злагоджена робота дозволила провести збір ранніх зернових та ріпаку без суттєвих втрат. Із загальної площі 104,5 тис. га. намолочено 461,9 тис. тонн зернових при середній урожайності 44,2 ц/га. Крім того, завершено збирання озимого та ярого ріпаку з площі 23,5 тис. гектарів, намолочено 69,7 тис. тонн при середній урожайності 29,6 ц/га.

Окрім збору зернових, провідні аграрні підприємства області розпочали посів озимого ріпаку під урожай 2021 року, уже посіяно понад 7 тис. гектарів. Загальнообласна очікувана площа посіву озимого ріпаку залишилася на рівні минулого року і становить 24 тис. га.

Також іде активна підготовка до збирання пізніх культур: аграріям області потрібно зібрати до кінця листопада 23,5 тис. га соняшнику, 40,3 тис. га сої та 48,5 тис. га кукурудзи на зерно.