
Агрокредитування за час війни стало одним із лідерів кредитування бізнесу.
Про це розповіли банкіри під час круглого столу «Агрокредитування: як фермерам отримати кошти на посівну», передає «ПроАгро Груп» з посиланням на «Фінансовий клуб».
«Загальний портфель кредитування економіки за останні п’ять років майже не змінився, але частка агробізнесу виросла з 8-10% до 15%. І це відбулося переважно в 2022 році, коли обсяги кредитування агробізнесу банками виросли десь з 80 млрд. грн до 110-115 млрд. грн. Це був найбільший приріст і найбільший обсяг ліквідності, спрямований в агропромисловий комплекс», – повідомив член правління «Агропросперіс Банку» Сергій Козлов.
За його словами, в 2024 році банки надали сільськогосподарській галузі кредитів на 115-118 млрд. гривень.
Більша частина нового фінансування йде на поповнення обігових коштів. «60% в структурі кредитного портфеля – це буде фінансування обігового капіталу. І десь 40% – це інвестиційні цілі, які сьогодні дедалі більше набирають обертів», – заявив керівник альтернативних каналів продажів «ОТП Банку» Павло Гузирь.
Трайб-лід кредитного трайбу малого бізнесу ПУМБ Роман Клименко зазначає, що аграрії за рахунок кредитів покращують парк техніки для зменшення витрат і заміщення амортизованих активів. «Це речі, які впливають на ефективність бізнесу, а не його розширення», – сказав Роман Клименко.
Попит на інвестиційні кредити фіксується також з боку релокованих підприємств.
«Потреба в інвесткредитах більше пов’язана з міграцією агрогосподарств. Аграрії оновлюють парк техніки не в таких обсягах, як хотілося б, але після закінчення війни, коли будуть гарантії того, що можна працювати, буде просто бум і треба бути до нього готовим», – розповів начальник управління по роботі з клієнтами «Кредитвест Банку» Місак Арзуманян.