
Ціна на корів вищої вгодованості станом на к лютого зросла із 64 до 74 грн./кг і попит зберігається.
Про це повідомляє «ПроАгро Груп» з посиланням на інформацію Асоціації виробників молока.
Головним драйвером росту цін стала активізація попиту від експортерів з огляду на раннє святкування цьогорім Рамадану та обмеженої пропозиції живця ВРХ із ЄС через спалахи ящуру.
«Зазвичай попит на живця ВРХ згасає у листопаді і після новорічного затишшя відновлюється аж із березня під впливом наростання експортного попиту до арабських країн. Проте цьогоріч Рамадан починають святкувати з 28 лютого, тому запит на забійну ВРХ з боку Лівану та Йорданії посилився вже з перших чисел січня», – зазначили в АВМ.
І поки бичків товарних кондицій вже бракує, то стрімке зниження цін на молоко-сировину та нестача обігових коштів на посівну в т.ч. через затримки в оплаті за поставлену сировину можуть стимулювати молочні ферми активніше скорочувати поголів’я.
Як повідомлялося, протягом останнього тижня ціни на живець свиней в Україні стабілізувалася і така ситуація може тривати до кінця зими.