Головна Новини Ринок України Ціни на свинину наразі втричі більші за собівартість її виробництва

Ціни на свинину наразі втричі більші за собівартість її виробництва

Вартість живця свиней за останні три місяці зросла приблизно на чверть – з 74 грн./кг у лютому до 93 грн./кг у травні, передає «ПроАгро Груп».

За словами голови «Асоціації Свинарі України» Оксани Юрченко, однією з причин подорожчання стало скорочення поголівʼя свиней, через що з листопада минулого року ринок почав відчувати дефіцит живця.

Крім того, на подорожчання свиней у травні вплинуло й відчутне зростання попиту на свинину, пов’язане із початком «сезону шашликів», якому передував тривалий великодній піст. На додачу в березні й квітні розпочався експорт української свинини, за кордон було продано 2400 тонн.

При цьому собівартість одного кілограму живої ваги свинини в Україні наразі становить менше ніж 1 євро (без ПДВ), зазначив голова «Асоціації м’ясної галузі» Микола Бабенко. Тож якщо врахувати, що вихід товарного м’яса становить від 70-80% від ваги живої туші, середня собівартість свинини становить 70-80 гривень за кілограм, що у 2,5-3 рази менше за роздрібну ціну свинячої лопатки чи стегна у супермаркетах. За відрахуванням 20% ПДВ, чистий прибуток приблизно порівну ділять виробники разом із переробниками й продавцями.

Перегляди: 372