Головна Новини Ринок України Ціни на живець свиней з початку квітня почали «реабілітацію»

Ціни на живець свиней з початку квітня почали «реабілітацію»

На ринку свиней забійних кондицій другий тиждень поспіль спостерігається позитивна цінова динаміка. Так, якщо минулого тижня ціни на свинину в закупівлі підвищилися на 2,6% після чотиритижневого падіння, то квітень розпочався з шестивідсоткового укріплення котирувань. Про довгоочікувану реабілітацію цін повідомили аналітики Асоціації «Свинарі України», передає «ПроАгро Груп».

За результатами щотижневого моніторингу закупівельних цін на свиней забійних кондицій, який здійснює АСУ, наприкінці березня товарне поголів’я переважно закуповували по 38,5-41,5 грн./кг. При цьому середньоринкова позначка піднялася на 2,6% у порівнянні з початком третьої декади березня — до 40,7 грн./кг. Однак перші торги квітня завершилися впевненішим відновленням цін: більшість товарних партій «розписали» по 43-44 грн./кг, а середня зупинилася на рівні 43,3 грн./кг, підвищившись на 6% проти попереднього тижня.

Зазначається, що за підсумками першого кварталу 2021-го року ціни на свиней забійних кондицій були на 5,9% нижче за аналогічний період минулого року: середня закупівельна ціна на живець у січні-березні склала 41,6 грн./кг проти 44,2 грн./кг рік тому.

Звичайно, на розбіжність показників мало вплив зниження ставки ПДВ, оскільки це один з чинників, який спричинив послаблення цін на свинину протягом березня. Проте навіть за збереження 20% ставки ПДВ середня ціна закупівлі у першому кварталі, найімовірніше, поступалася б минулорічній на 4%, зауважили аналітики АСУ.