Головна Новини Ринок України Імпорт сільгосптехніки скоротився на третину, а власної не вистачає

Імпорт сільгосптехніки скоротився на третину, а власної не вистачає

У 2024 році порівняно з довоєнними роками через окупацію та знищення техніки, зниження прибутковості, скорочення обігових коштів аграрії помітно зменшили придбання сільськогосподарських машин, передає «ПроАгро Груп».

За результатами проведеного науковцями ННЦ «Інститут аграрної економіки» дослідження, у 2024 році проти 2021 року суттєво скоротилася забезпеченість сільгосппідприємств тракторами (-22,4 %), комбайнами зерно-, кукурудзо- та кормозбиральними (-13,5%), плугів (-12%), сівалок (-16,4%) та  культиваторів (-4,6%).

Також за останні 10-15 років значно скоротилося виробництво вітчизняної сільськогосподарської техніки, зокрема, виготовлення тракторів за цей час зменшилося у 18 разів, плугів – у 11,1 раза, культиваторів – у 7,8 раза, сівалок – у 5,7 раза, а тракторних косарок– у 17 разів. Внаслідок цього частка продажу вітчизняної техніки в загальному обсязі торгівлі сільськогосподарською технікою скоротилася з 52,3% у 2012 році до 20,5% у 2023 році.

Як зазначив завідувач відділу інституту, член-кореспондент НААН Олександр Захарчук, на тлі глибокої кризи галузі агромашинобудування України аграрії останніми руками  все більше купували імпортну сільгосптехніку. Однак з початков повномасшбної війни обсяги цих закупівель значно скоротилися, хоча рівень залежності сільського господарства України від імпортної техніки залишається досить високим.

Торік було закуплено іноземної техніки на $988,7 млн., що на 30% менше, ніж у мирному 2021 році. Зокрема аграрії придбали тракторів майже на $404,2 млн., зернозбиральних комбайнів – на $159,2 млн., посівної техніки – на $122,7 млн.

Власне виробництво міні-техніки, зокрема, тракторів та мотоблоків для обробітку невеликих площ господарствами населення та малими фермерськими господарствами має стати перспективним напрямком розвитку вітчизняного сільськогосподарського машинобудування та скласти ефективну конкуренцію дешевій продукції з Китаю, підсумував Олександр Захарчук.

Перегляди: 22