Головна Ринок України Експорт/імпорт Іспанські кормовиробники занепокоєні можливим скороченням імпорту української кукурудзи

Іспанські кормовиробники занепокоєні можливим скороченням імпорту української кукурудзи

Завершення дії режиму автономних торговельних заходів й скорочення ЄС низки квот на безмитний імпорт українського зерна вимусить не лише Україну переформатовувати свій аграрний експорт. Європейським споживачам, вочевидь, теж доведеться шукати інші ринки постачання, які можуть бути менш прийнятними як за відстанню, так за якістю і ціною, пише «ПроАгро Груп».

Зокрема, найбільше скорочення безмитної квоти, що розглядається Єврокомісією, стосується української кукурудзи – вона може зменшитись з 4,7 млн. тонн до 650 тис. тонн, що навіть менше за «довоєнну» квоту у 1 млн. тонн. Таке скорочення буде вкрай відчутним для України, адже майже половина закордонних поставок зернової нині приходиться на ЄС.

Водночас скорочення квоти відчують на собі і європейські покупці.  Генеральний директор федерації кормової промисловості Іспанії Хорхе де Саха попередив, що відмова від безмитної української кукурудзи стане серйозним викликом для іспанським імпортерів.

«Річна квота у 650 тис. тонн створить серйозні логістичні труднощі та змусить нас більше покладатися на альтернативні джерела, які можуть бути менш ефективними або дорожчими для таких країн, як Іспанія», — зауважив він у коментарі агентству ASAP Agri.

Агентство зазначає, що з 7,6 млн. тонн кукурудзи, які в цьому сезоні Україна експортувала до ЄС, 2,3 млн. тонн припало на Іспанію — одного з ключових покупців. Тож скорочення поставок через перегляд безмитної квоти загрожує порушити критично важливий ланцюг постачання для тваринницького сектору Іспанії.

«Українська кукурудза наразі є для нас найбільш прийнятною, особливо з огляду на обмежену доступність аргентинської кукурудзи, яка радше є довгостроковою перспективою, ніж короткостроковим рішенням. Подібний крок порушить усталені потоки та може поставити під загрозу безпеку кормового сегменту для іспанських покупців», — заявив де Саха.

Як повідомлялося, ЄС може запровадити значно вищі мита на імпорт української агропродукції після завершення дії автономних торговельних заходів 5 червня.

Перегляди: 281