Головна Логістика «Кернел» та АМПУ інвестують в порт Чорноморська понад $100 млн.

«Кернел» та АМПУ інвестують в порт Чорноморська понад $100 млн.

Міністерство інфраструктури та міжнародний зернотрейдер «Кернел» провели переговори щодо розвитку інфраструктури Чорноморського морського порту. Домовлено про запуск ряду проєктів сумарною вартістю понад $100 млн., передає «ПроАгро Груп» з посиланням на інформацію ДП «Адміністрація морських портів України».

Зокрема йдеться про реконструкцію існуючих та будівництво нових причалів, а також розширення підхідних залізничних шляхів. Це забезпечить підвищення вантажообігу порту й надходжень від портових зборів.

«Сьогодні ми дійшли попередньої згоди щодо реалізації державно-приватного партнерства в оновленні гідротехнічної, складської та залізничної інфраструктури порту. І інвестор, і держава мають спільну мету — створити сучасні портові потужності під гарантію зростання вантажообігу. Зараз розпочинається розробка проєктної документації та оцінка інвестицій. І вже в другому кварталі цього року плануємо виходити на підписання взаємних зобов’язань держави та приватного інвестора», — прокоментував міністр інфраструктури Олександр Кубраков.

«Кернел» є провідним експортером сільськогосподарської продукції та одним із найбільших приватних портових операторів, який сьогодні забезпечує майже 40% вантажопотоку МТП «Чорноморськ». За 10 років роботи компанія збільшила експорт у 2,5 рази. Минулого року причали та припортова інфраструктура прийняли 10,2 млн. тонн зернових. Водночас середній рівень завантаженості наявної портової інфраструктури склав 92%.

У планах — подальше збільшення вантажопотоку, однак це вимагає розширення пропускної потужності портової інфраструктури. Компанія та АМПУ зацікавлені в реконструкції наявних та будівництві нових причалів, а також розширені підхідних залізничних шляхів. Зокрема, це забезпечить можливість обробки сучасних суден.