Головна Новини Ринок України Мишей в посівах менше, але хвороби і шкідники нікуди не поділися

Мишей в посівах менше, але хвороби і шкідники нікуди не поділися

Погодні умови цьогорічної зими не сприяли розмноженню та розселенню мишоподібних гризунів в посівах озимих зернових та багаторічних травах, повідомляє «ПроАгро Груп» з посиланням на інформацію Держпродспоживслужби.

Так, гризунами заселено 6-48% обстежених площ озимих зернових та ріпаку, де обліковують від поодиноких нір до 1-3 жилих колоній на гектар з 2-6 жилими норами. Багаторічні трави, неугіддя та сади заселені гризунами на 9-64%, де обліковують 2-4, макс. 5-8 жилих колоній на гектар (Волинська, Дніпропетровська, Івано-Франківська, Тернопільська, Рівненська, Чернівецька області). Пошкодженість рослин гризунами становить 1-7% у слабкому та середньому ступенях. По видовому складу на площах зайнятих під озиминою переважає полівка звичайна, менш поширені миша польова, миша лісова. В степових областях у прикрайових смугах зернових обліковували курганчикових мишей.

Водночас сходи у низці областей вже потерпають від захворювань і шкідників. Зокрема, у посівах озимих пшениці та ячменю в господарствах Львівської, Одеської та Черкаської областей триває розвиток септоріозу, борошнистої роси, кореневих гнилей, де ураженість рослин становить 1-4%.

У Дніпропетровській та Полтавській областях на озимій пшениці відмічають слабке живлення личинок хлібної жужелиці. У подальшому живлення личинок хлібної жужелиці залежатиме від температурного режиму. На рослинах озимого ріпаку обліковують пероноспороз, фомоз, білу гниль з ураженням 0,2-8%. У господарствах Полтавської області виявлено живлення білокрилки на заселених 4% рослин.

Перегляди: 351