
Тепла, без снігу та інтенсивних дощів, погода у січні, достатність кормової бази (зеленої рослинності на неорних землях, в лісосмугах, обабіч доріг та втрати при зборі врожаю зернових і просапних культур) сприяють подальшому розмноженню і збільшенню чисельності гризунів. Про це повідомило Головне управління Держпродспоживслужбі в Одеській області, передає «ПроАгро Груп».
При масовому розмноженні гризуни сильно зріджують посіви, навесні серед зеленіючих посівів бувають великі прогалини. У роки їх масового розмноження подекуди виникає потреба у пересіві пошкоджених масивів. У садах миші підгризають коріння, обгризають кору, найбільшої шкоди завдають молодим деревам, які можуть загинути.
У сонячні дні та за температури повітря вище +5 оС протягом 5-7 днів на озимих зернових культурах і області очікується відновлення живлення личинок хлібного туруна.
За умов теплої погоди, відносної вологості повітря на рівні 60-100% та ранкових густих туманів на загущених, добре розвинутих посівах озимої пшениці та ячменю слід очікувати розвитку кореневих гнилей, борошнистої роси, септоріозу та гельмінтоспоріозів (темно-бура та сітчаста плямистість).
Також за умов теплої, вологої погоди в лютому можливий прояв піренофорозу, гібеллінозу та осередкове поширення зимового зернового кліща, який останніми роками спостерігається на півдні України, а при випаданні значної кількості снігу – снігової плісняви.