Агрометеорологічні умови протягом останнього тижня були цілком задовільними для завершення вегетації пізніх сільськогосподарських культур. Сонячна погода сприяла збиранню сої, гречки, проса, кукурудзи, соняшника, а також накопичення цукрів у коренеплодах буряків цукрових.
Про це йдеться в аналітичній довідці НААН, повідомляє «ПроАгро Груп» з посиланням на AgroTimes.
В цілому у третій декаді вересня протягом дня і ночі спостерігалася мінлива за температурним режимом погода. Вдень вона була помірно теплою, у деяких регіонах сонячною і бездощовою, у деяких – похмурою з незначними опадами у вигляді незначних дощів, а вночі прохолодною і вітряною.
Середня температура повітря знаходилася у межах від 14,5 до 19,3°С і була на 1,7-4,7°С вище норми. Максимальна температура повітря у найтепліші дні підвищувалася до 25,2-27°С, мінімальна – у найпрохолодніші ночі знижувалася до 7,1-17°С. Температура ґрунту на глибині 5 см становила 15,1°С.
Опади різної кількості та інтенсивності спостерігалися майже на всій території країни. Так, за інформацією наукових установ НААН у Київській області їх випало лише 1,4 мм, за норми для другої декади 18,0 мм, у Львівській – невеликий дощ випав 25 вересня у кількості 2,3 мм, а у Одеській – дощу зовсім не було.
Проте опади, що спостерігались на території цієї області з 1 по 19 вересня у кількості 77,8 мм, що перевищує місячну норму на 35,8 мм, значно поповнила запаси вологи у ґрунті, особливо в орному шарі ґрунту, що є сприятливим для початкового росту рослин ріпаку озимого та підготовки ґрунту до сівби й отримання сходів пшениці озимої.
За спостереженнями науковців Інституту кормів і сільського господарства Поділля НААН протягом останніх 30 років вірогідність дощів у період з 25 вересня до 15 жовтня є високою і становить 81%. Це дає підстави для проведення сівби озимих зернових культур, так як дощовий період може затягнутись на 10 і більше днів, що призведе до запізнення з сівбою і до не отримання своєчасних сходів.