Головна Агрохімія Рішення №1 проти шкідників посівів і садових насаджень

Рішення №1 проти шкідників посівів і садових насаджень

Зважаючи на підвищення середньодобових температур, яким характеризувались середина і кінець травня, фахівці компанії UKRAVIT SCIENCE PARK наголошують на необхідності проведення ретельного моніторингу шкідників у посівах і багаторічних насадженнях і застосуванні, за потреби, високоефективних інсектицидів. Адже позитивні температури в подальшому лише сприятимуть їх швидкому розвитку, посиленому живленню, розмноженню та масовому поширенню, що за відсутності заходів контролю неминуче призведе до втрат майбутньої врожайності.

«Підвищення середньодобових температур, яке послідувало за зниженим температурним режимом, з його перепадами температур і приморозками на поверхні ґрунту, сприятиме поширенню комплексу шкідників як польових культур, так і плодових насаджень, – зазначає керівник агрономічного департаменту компанії Олександр Мигловець. – Якщо ще декілька тижнів тому аграрії України не мали нагальної потреби в контролі шкідників, то сьогодні ситуація змінюється. Як відзначають наші менеджери з технічної підтримки із різних регіонів, наразі озимі та ярі зернові колосові культури скрізь заселяють трипси, клоп-шкідлива черепашка, інші шкідники. Проросткам соняшника, який був висіяний у більш пізні строки, в слабкому ступені шкодять довгоносики. Що стосується садових насаджень, то тут відзначаються листовійки, попелиці, листоблішки та яблунева плодожерка І покоління. Тому щоб не допустити масового розмноження шкідників і, відповідно, інтенсивного пошкодження ними культурних рослин, необхідно систематично проводити моніторинг посівів, а у багаторічних садах використовувати феромонні пастки і, у разі перевищення рівня ЕПШ, своєчасно проводити інсектицидні обприскування».

Для контролю максимально широкого спектра шкідників озимих та ярих зернових культур, соняшника і плодових насаджень Олександр рекомендує віддати перевагу високоефективному інсектициду Венон (клотіанідин, 200 г/л + альфа-циперметрин, 100 г/л). Він містить в собі системну діючу речовину клотіанідин, що блокує постсинаптичні холінергічні рецептори, викликаючи надмірне перезбудження нервових клітин, а також контактну – альфа-циперметрин, яка порушує проникність клітинних мембран і виступає інгібітором натрієвих каналів, внаслідок чого відбувається надлишкове виділення ацетилхоліну під час проходження нервових імпульсів через синаптичний ланцюжок, і шкідник гине через сильне нервове перезбудження. Таке поєднання двох діючих речовин із різними механізмами дії забезпечує одночасно швидкий нокаут-ефект і тривалий період захисної дії проти комплексу сисних та листогризучих шкідників (у тому числі стійких до піретроїдів) і попереджує появу у них резистентності.

В посівах зернових культур в цей період Венон надійно та тривало контролює клопа шкідливу черепашку, попелиць, трипсів, хлібних жуків. При застосування в посівах соняшника він швидко та ефективно «позбавляє» культурні рослини від проблем із видами совок, довгоносиками, клопами і попелицями. Що стосується плодових насаджень, цей інсектицид є одним із кращих рішень у боротьбі з попелицями, плодожерками, листовійками тощо. Тож застосувавши його своєчасно, ви забезпечите своїм посівам і насадженням надійний захист від широкого спектра загроз і уникнете втрат майбутньої врожайності.

Перегляди: 2