Головна Новини Ринок України Рясні опади в Криму призвели до загибелі врожаю на сотнях гектарів

Рясні опади в Криму призвели до загибелі врожаю на сотнях гектарів

У Криму через зливи зазнало підтоплення понад 18 тисяч гектарів сільгоспугідь. Загибель зафіксували на території 355 гектарів. Сума збитків налічує десятки мільйонів рублів.

Такі попередні дані опублікував «мінсільгосп» Криму, повідомляє «ПроАгро Груп» з посиланням на «Крим.Реалії».

За інформацією окупаційної влади, найбільшу суму збитків зафіксували в Бахчисарайському районі – 26 млн. рублів, у регіоні постраждало 17,5 гектарів.

На ТОВ «Солодка полуниця», де вирощується полуниця садова, підтоплено 9 гектарів, збитки оцінюються в 16,6 млн. рублів. На території ТОВ «Фанелс ТТ» підтоплено 6 гектарів молодих садів яблуні, з них 0,5 гектара загинуло, при цьому збитки склали 2,8 млн. рублів. На ТОВ «Лаванда» декор рослини постраждали на площі 1 га, збитки оцінюються в 5 млн. рублів. Селянсько-фермерське господарство Маляр, що займається вирощуванням полуниці садової, підтоплено 1,5 гектара площі, збитки оцінюються в 1,6 млн. рублів.

Найбільші осередки підтоплень зафіксовані в Роздольненському районі на полях, засіяних пшеницею та ячменем – 15 тисяч гектарів, загинуло – 150 гектарів, збитки склали 2,9 млн. рублів.

У Ленінському районі постраждало 97 гектарів, сума збитків у регіоні – 1,1 млн. рублів. У Джанкойському районі загибель врожаю зафіксували на площі 98 гектарів, на 200 гектарах постраждало 35% посівів зернових і овочевих культур: ріпаку, кукурудзи, цибулі, моркви, картоплі, томатів. У Красногвардійському районі в результаті злив постраждало 53 га, загинуло 7 гектарів сільгоспугідь.

В управлінні «міністерства з надзвичайних ситуацій» Криму повідомляли, що в період з 16 до 18 червня 2021 року через рясні опади підтоплено в Ялті та східному Криму 426 прибудинкових територій, з них – 356 домоволодінь, 18 соціально значущих об’єктів. Загалом із зони підтоплень евакуйовано 1783 особи.

На початку липня рясні опади накрили Бахчисарайський район, що також призвело до підтоплень.