
Друга декада лютого характеризувалася морозною, похмурою, в окремі дні з проясненням погодою. Опади, у вигляді снігу спостерігалися майже на всій території країни. Про це йдеться в аналітичній довідці про агрометеорологічні умови та стан посівів озимих культур, підготовлений НААН України, передає «ПроАгро Груп».
За даними наукових установ НААН середня температура повітря знаходилася у межах від 1 до 10 °С морозу і була на 2-4 °С нижче норми. Максимальна температура повітря у найтепліші дні місцями підвищувалася до 2,6-6 °С тепла, мінімальна – у найхолодніші ночі знижувалася до 6,8-18 °С морозу.
За повідомленням наукових установ НААН сніговий покрив був майже відсутній до 15 лютого, а 15-16 лютого майже на всій території країни випав сніг і станом на 20 лютого висота снігового покриву становила від 10 до 15 см. Температура ґрунту на глибині 5 см становить 3,5 -7,5 °С морозу. Ґрунт промерзав на 14–16 см.
За даними Інституту олійних культур НААН внаслідок похолодання, озимі культури у Запорізькій області на зараз знаходяться у стані зимового спокою. Станом на 15 лютого, з початку зими погодні умови для перезимівлі озимих культур у цілому склалися задовільно, що підтверджено результатами відрощування зразків озимих культур відібраних 7 лютого 2025 року.
За інформацією ННЦ «Інститут землеробства НААН» у Київській області умови для перезимівлі озимих культур у другій декаді лютого дещо ускладнились. Рослини озимих зернових культур перебувають у стані глибокого зимового спокою, тому їх морфологічний стан практично не змінився.
За даними Інституту сільського господарства Північного Сходу НААН погодні умови, що складаються зараз у Сумській області є дещо загрозливими, але все ж некритичними для перезимівлі пшениці озимої.
Відрощування проб рослин в Інституті рослинництва імені В.Я. Юр’єва НААН свідчать, що на поточний час життєздатність посівів озимих культур досить висока і складає 89-95 % живих пагонів, однак кінцевий результат перезимівлі буде залежати від генетичних особливостей сортів та подальших погодних умов кінця зимового – початку весняного періодів.