Головна Ринок України Експорт/імпорт Європу лякає обсяг виробництва картоплі в Україні

Європу лякає обсяг виробництва картоплі в Україні

Заборона на ввезення української картоплі в Європу зберігатиметься ще довго. Така ситуація сталася через поширення невірної інформації, що буцімто Україна в змозі виробляти 22 млн. тонн картоплі.

Про це розповів керівник ПрАТ НВО «Чернігівеліткартопля» Ігор Шкурко, передає «ПроАгро Груп» з посиланням на AgroPortal.

«У такому разі кожен четвертий вагон на залізниці чи кожна четверта фура-зерновоз були б із картоплею. Такого немає. Якщо цього року виростили 3 млн. тонн, то це добре, а в звичайні роки це 5-6 млн. тонн. Виробництво в приватних господарствах суттєво скоротилося. «Гектарників», що садили по гектару картоплі, також немає. Триває війна, чоловіків не вистачає, і така ситуація збережеться наступного року», — вважає Ігор Шкурко.

На його думку, коли Україна звітує про 22 млн. тонн картоплі й четверте місце у світі за її виробництвом, це лякає інших гравців світового ринку які і вводять такі карантинні обмеження, що унеможливлюють ввезення продукції.

Перегляди: 61