Головна Війна проти України Збитки сільському господарству України за час війни перевищили $10 млрд.

Збитки сільському господарству України за час війни перевищили $10 млрд.

За два роки з початку широкомасштабного вторгнення росії прямі збитки агросектору склали понад $10 млрд. Тому дуже важливо відновити агросектор України, оскільки це необхідно для забезпечення внутрішньої та світової продовольчої безпеки.

Про це повідомив в. о. міністра агрополітики Тарас Висоцький під час онлайн-виступу на конференції «Відбудова сільського господарства України», повідомляє «ПроАгро Груп».

За його словами, Україна – один з світових лідерів експорту зернових та олійних культур. І відновлення сільськогосподарської галузі забезпечить стабільність світових продовольчих ринків.

«Через російську агресію українські аграрії зазнали значних втрат. Від знищення сільськогосподарської техніки на загальну суму 5,8 млрд доларів до втрати та руйнування тваринницьких ферм на понад 250 млн доларів. А міжнародні ціни на продовольство в 2022 році зросли приблизно на 35%. Тільки після налагодження нових шляхів експорту вдалося стабілізувати ситуацію. Тому для відновлення українського агросектору необхідна підтримка», – зазначив Тарас Висоцький.

В. о. міністра наголосив на необхідності довгострокових проектів з підтримки українського агросектору. Одним з таких є програма фінансової підтримки України від Європейського Союзу Ukraine Facility.

Перегляди: 214