
Збирання ячменю в південних районах Миколаївщини вже розпочалося, а невдовзі аграрії області приступлять і до жнив пшениці, передає «ПроАгро Груп».
Згідно зі спостереженнями ASAP Agri під час агротуру регіоном, збирання врожаю пшениці на півдні України розпочнеться протягом 10–15 днів.
«Це означає, що офіційний початок збору врожаю української пшениці 2025 року відбудеться до 25 червня», – повідомили в компанії.
Зазначається, що потенціал пшениці на Миколаївщині не такий вже й поганий. Принаймні контраст з Вінницькою й Одеською областями – вражаючий.
Попередні поїздки Київською, Черкаською та Вінницькою областями дозволяють констатувати, що водний стрес з минулої осені до ранньої весни обмежив кущення. Тож менша кількість колосків на квадратний метр, ймовірно, буде ключовим фактором, що обмежуватиме врожайність в цих регіонах.
Водночас розвиток посівів та потенціал врожайності пшениці на півдні значно відрізняється від центральної частини країни.