Головна Новини Світові ринки Німеччина замінює хімікати на лазерні технології

Німеччина замінює хімікати на лазерні технології

Німецькі фахівці з нанотехнологій працюють над розробкою прототипу для цілеспрямованого контролю над бур’янами в сільському господарстві за допомогою лазерної технології.

Лазерний центр Ганновер (LZH) та компанії LASER на замовлення в Бургдорфі та IPG Laser в Бербаху поєднуватимуть методи оптичного виявлення бур’янів та боротьби з бур’янами на основі лазерних матеріалів. Планується досягти результату, коли оптично виявлені бур’яни “спалюватимуться” лазером. В рамках підготовки Німеччини до повної заборони гліфосату вже в 2023 році, ця технологія призвана допомогти знизити залежність від використання хімічних засобів захисту рослин.

Фінансова складова

Німецький Федеральний Екологічний Фонд (DBU) усвідомлює важливість розвитку цього проекту “NUBELA” у світлі відмови використання гербіцидів, тому сприятиме йому технічно і фінансово та виділяють близько 315 000 євро.

Управління лазером швидке і точне

Як розповідає ПроАгро з посиланням на німецьку агенцію agrarheute.com, лазерне випалювання бур’янів характеризується тим, що випромінювання може бути спрямоване швидко і точно на окремі вибрані рослини, і при цьому не впливати на культуру або тварин, які можуть знаходитися поруч. Так, випалюватиметься лише чутливий центр росту рослин бур’яну.

Практичне застосування

Керівник проекту “NUBELA” Крістіан Маркс пояснив, що спочатку розроблятиметься промисловий демонстратор, після його випробування буде надаватися доступ до різноманітних компаній. За його словами, основна увага приділяється розробці надійної лазерної системи. Разом із наявними датчиками та системами, такий демонстратор повинен бути використаний на оброблюваних ділянках уже найближчим часом.

Дізнайся більше про новітні технології та інновації, які можна застосовувати в аграрному секторі в Україні вже сьогодні на конференції компанії ПроАгро Груп Аграрні інновації 2018, яка відбудеться 18 грудня в Києві!

Перегляди: 1