Головна Економіка і аграрна політика Фермери США бояться ще більших втрат через торгову війну Трампа

Фермери США бояться ще більших втрат через торгову війну Трампа

Для американських фермерів останні три роки були важкими – витрати на все, від бензину до кормів і обладнання, зросли, тоді як ціни на більшість культур впали. Зараз багато фермерів кажуть, що вони хвилюються, що розпочата торгова війна президента Дональда Трампа зробить ситуацію ще жорсткішою.

Як передає «ПроАгро Груп», про це пише видання TIME.

25-відсоткові мита Трампа на товари з Канади та Мексики набули чинності у вівторок, 4 березня, раніше президент подвоїв мито на товари з Китаю до 20%. Китай відповів податками до 15% на імпорт сільськогосподарських товарів із США, тоді як Канада та Мексика оголосили про власні мита у відповідь. 25-відсоткові мита Канади на американські товари вартістю $30 млрд. стосуються птиці, м’яса, молочних продуктів, пшениці та інших харчових продуктів.

Фермери з досвіду знають, що ці тарифи у відповідь завдадуть їм шкоди. Коли Трамп розпочав торгову війну проти Китаю у 2018 році, Пекін відповів митами на сільськогосподарський комплекс США. Експорт впав, оскільки китайські покупці шукали соєві боби в таких місцях, як Бразилія, зменшуючи частку ринку американських фермерів. Фермери постраждали настільки сильно, що адміністрація Трампа витратила $23 млрд., щоб їх підтримати.

«Минулого разу сільське господарство прийняло на себе основний тягар мит у відповідь з боку Китаю, і, безсумнівно, сільське господарство стане головною мішенню ударів у відповідь. Цього разу мститься не лише Китай, а й Мексика та Канада, два головних торгових партнера Америки. Фермери очікують, що цього разу буде тільки гірше», – зазначив професор Джорджтаунської школи дипломатичної служби Марк Буш.

Барб Калбах, фермер у четвертому поколінні, який вирощує кукурудзу та сою в Декстері, штат Айова, боїться, що нові мита тільки ускладнять експорт її продукції. «Це лише забере частину наших ринків», — каже він.

Під час останньої торгової війни близько 80% грошей, які уряд США отримав від мит ​​на китайський імпорт, було повернуто на виплату фермерам, які постраждали від відповідних мит, каже Буш. Такі виплати тримають ферми на плаву, але що справді сприятиме розвитку сільського господарства, так це пошук нових ринків, зауважив  науковий співробітник Інституту Като Кларк Паккард.

«Питання полягає в тому, чи хочемо ми отримувати соціальні виплати, чи хочемо реально здійснювати продажі, – зазначив Паккард, і додав: – Ми повертаємося до цього бізнесу, коли виплачуємо все більше і більше платежів сільськогосподарській галузі».

За даними Американської федерації фермерських бюро, за останні три роки американські фермери втратили гроші на «майже всіх основних культурах».

«Ще більше витрат і скорочення ринків для американських сільськогосподарських товарів можуть створити економічний тягар, який деякі фермери, можливо, не зможуть витримати», – сказав у своїй заяві президент федерації Зіппі Дюваль.

Трамп висловив таке занепокоєння в дописі на Truth Social, заохочуючи фермерів продавати більше продукції в США. «Великим фермерам Сполучених Штатів: готуйтеся почати виробляти багато сільськогосподарської продукції для продажу всередині Сполучених Штатів. З 2 квітня тарифи на зовнішні продукти запрацюють. Отримуйте задоволення!» – написав він у вівторок.

Але фермери кажуть, що обмеження продажів на внутрішній ринок завадить їхньому бізнесу та знизить ціни. Згідно з даними фермерського бюро, минулого року США експортували сільськогосподарської продукції до Канади, Китаю та Мексики на $83 млрд.

«Ми справді вміємо вирощувати здорову, безпечну та економічно доступну їжу до такої міри, що виробляємо набагато більше, ніж потрібно цій країні. Сказати, що ми просто збираємося продавати його на внутрішньому ринку, це все одно, що сказати, що ви повинні залити 20 галонів газу у свій 15-галонний бензобак», – сказав президент Союзу фермерів Скелястих гір, який представляє 14 000 фермерів у Колорадо, Вайомінгу, Чад Франке.

Для прикладу, взяти молочну промисловість. За словами доцента Університету Вісконсін-Медісон Чака Ніколсона, близько 20% виробництва молока в США експортується, причому близько 40% цього надходить до Канади, Мексики та Китаю. Якщо вітчизняна молочна промисловість отримує лише трохи більше молока, ніж очікували трейдери, ціни відразу падають. Тож якби молочна промисловість почала намагатися продати ці 20% на внутрішньому ринку замість експорту, ціни різко впали б, що ускладнило б фермерам можливість продовжувати роботу.

Політика адміністрації Трампа вже завдає головного болю молочним фермерам, додає Ніколсон, від придушення імміграції до потенційних скорочень державних програм, таких як талони на харчування, які сприяють попиту на вітчизняні молочні продукти.

Фермери не впевнені щодо того, які ринки все ще потребуватимуть фермерську продукцію, чи будуть присутні федеральні співробітники, з якими вони щодня працюють, наступного дня, скільки коштуватиме сільськогосподарське обладнання та газ і за скільки вони зможуть продати свій урожай.

«Фермери та власники ранчо вже мають достатньо невизначеності у своєму повсякденному житті», – підсумував президент Союзу фермерів Скелястих гір.

Перегляди: 45