Головна Техно Джерела електричного струму: що це, які бувають, де застосовують?

Джерела електричного струму: що це, які бувають, де застосовують?

Усі давно звикли до високовольтних, великих мереж, які постачають світло у кожний будинок.  Сьогодні без струму неможливо увити життя! Безліч побутової техніки, освітлювання, робота станцій, автомобілів, мобільних телефонів – це все електричний струм.

Заради безпеки людей використовують різноманітні прилади, наприклад, спеціальну обмотку дротів й кабелів, заземлення чи ізолятор підвісний задля закріплення проводів на електростанціях або підстанціях та ізоляцію усіх небезпечних елементів для життя. Для подачі електроенергії від джерела до споживачів, таких як промислові підприємства, житлові будинки, офіси, трансформаторні підстанції та інші об’єкти використовується кабель силовий АВВГ

Які існують види джерел електричного струму?

Взагалі виділяють чотири види джерел, та всі вони розподіляються на два типи – це змінний та постійний струм. Пояснимо простими словами дане значення.

Змінний струм у деякій періодичності змінює свої показники, у цій формі він подається споживачам та тече по звичним для всіх електромережах, звичайна електрика, яку люди отримують вмикаючи прилад у розетку. А постійний навпаки, являється незмінним. Такий струм застосовують для електричного транспорту (трамваї, метро, тролейбуси) чи для крупно габаритної техніки (крани, тепловози, прилади для підіймання дуже великої ваги).

Механічне джерело

Механічна енергія перетворюється в електричну за допомогою спеціального обладнання. Це генератори або демо-машини. Принцип роботи дуже простий. Під час обертання дротяної котушки в магнітному полі ми отримаємо струм, напругою або 220 (одно чи двофазні мережі), чи 380 (трьох фазні та більше). Таке ж саме джерело струму використовується у легкових чи вантажних автомобілях, за допомогою палива механічна енергія перетворюється у струм та заводить двигун й живить всі інші елементи машин.

Світові джерела

Всі знають, що таке сонячна панель? Звичайно! А от як вона генерує струм? Все дуже просто. Сонячні промені потрапляють на спеціальні пластини та фотоелементи на панелі, у результаті чого звільняються електрони та починають свій рух по визначеним провідникам. А потім інвертор перетворює цю енергію у змінний струм.

Наприклад, вночі панелі не виробляють енергію, але це не заважає використовувати накопичений за день струм.

Хімічні джерела

Це наші акумулятору у телефонах, павербанки, ноутбуки з батареями, звичайні пальчикові батарейки, гелеві, свинцеві та літієві акумулятори великої потужності тощо.

Електротранспорт, наприклад, скутера, самокати, гіроборди теж живляться від хімічних джерел струму.

Будь-яка батарейка чи акумулятор працює від реакції на окислення свинцю. Ця реакція відбувається між електролітом та пластинами в АКБ. За таким же принципом працює й автомобільний акумулятор у телефоні чи планшеті, тільки є одна відмінність: спочатку він накопичує енергію, а потім тільки може віддати. 

Фізичні та теплові джерела

Така енергія виробляється виключно на атомних та електростанціях на дуже великих потужностях та об’ємах для забезпечення електроенергією великої кількості населенні чи транспортування її в інші країни. Для таких виробництв звичайні генератори не підходять. Для резервного забезпечення потрібен магнітогідродинамічний генератор, яких також працює на фізичних джерелах.

Як бачимо, всі джерела електричного струму знаходяться поруч з нами, починаючи від ліхтариків та пульту від телевізора у руці, дорозі на роботу, розмові по телефону й закінчуючи великими масштабами використання й споживання електроенергії.

Перегляди: 12