Головна Ринок України Експорт/імпорт Травневий експорт агропродукції став найменшим за останні 9 місяців

Травневий експорт агропродукції став найменшим за останні 9 місяців

Експорт української агропромислової продукції продовжує зменшуватися. В травні 2023 року Україні вдалося експортувати 5,1 млн. тонн продукції АПК, що на 3% менше аналогічного показника попереднього місяця.

Це найгірший показник за останні 9 місяців, повідомляє «ПроАгро Груп» з посиланням на інформацію Українського клубу аграрного бізнесу.

«Основним проблематичним каналом експорту став «зерновий коридор». В травні 2023 року російська сторона припиняла роботу морського експорту, не пропускала нові судна та й після відновлення роботи «зернового коридору» суттєво ускладнювала його роботу. Саме тому в травні 2023 року через «зерновий коридор» було експортовано лише 1,3 млн. тонн агропромислової продукції, що становить 26% всього місячного експорту. Для порівняння: в березні 2023 року цим каналом було експортовано майже 4 млн. тонн продукції», – зазначили  в УКАБ.

Щодо структури експорту продукції в травні 2023 року, то вона виглядала наступним чином:

  • зернові культури – 3,5 млн. тонн (кукурудза – 63%, пшениця – 32%, ячмінь – 5%), падіння до показника минулого місяця 11%;
  • олійні культури – 320,2 тис. тонн (соя – 78%, насіння соняшнику – 14% та ріпаку – 7%), зростання 48%;
  • рослинні олії – 484,1 тис. тонн (соняшникова олія – 94%, соєва – 6%), падіння 14%;
  • макухи після вилучення рослинних олій – 445 тис. тонн (соняшникова – 89%, соєва – 11%), зростання 70%.

 В травні 2023 року були різноспрямовані динаміки по групах товарів. Спостерігалося зниження обсягів експорту зернових культур та рослинних олій з одночасним зростанням експорту олійних культур та макухи після вилучення рослинних олій.

«Вже скоро Україна розпочне збір врожаю нового року. І лише наявність повноцінно працюючого «зернового коридору», а ще краще – відновлення вільного судноплавства як до початку війни, зможе дозволити українським аграріям безперешкодно експортувати вирощену продукцію, яку так потребує світова спільнота», – підкреслили в УКАБ.

Перегляди: 8