Головна Ринок України Експорт/імпорт Серед п’яти країн ЄС нема єдності щодо продовження заборони агроімпорту з України

Серед п’яти країн ЄС нема єдності щодо продовження заборони агроімпорту з України

Міністр сільського господарства Польщі Роберт Телус заявив про проблеми з Болгарією у контексті підтримки продовження заборони ЄС на агроімпорт з України після 15 вересня.

Про це він сказав радіостанції RMF FM, передає «ПроАгро Груп» з посиланням на «Європейську правду».

Телус розповів про підсумки зустрічі в іспанському місті Кордова п’яти керівників міністерств сільського господарства сусідніх з Україною країн. За його словами, п’ять країн хочуть, щоб список ЄС щодо заборони імпорту сільськогосподарської продукції з України був «гнучким». Ідея полягає в тому, що продукт може бути вилучений зі списку, якщо його імпорт є бажаним, або ж може бути доданий новий продукт у разі надмірного імпорту.

За його словами, «гнучкий список» звучить добре, але він відкриває поле для торгу. Це означає, що п’ять країн вже не можуть твердо стояти за списком ЄС наразі заборонених чотирьох продуктів, до якого входять пшениця, кукурудза, насіння соняшнику та ріпаку.

«У нас є невелика проблема з Болгарією», – визнав Телус і повідомив, що Болгарія хоче, щоб насіння соняшнику було вилучено зі списку, оскільки болгарські переробники потребують його імпорту з України. Натомість вона хотіла б включити до списку сухе молоко.

Польський міністр визнав, що домовленості з цього питання ще тривають. Телус зазначив, що Польща, своєю чергою, хоче включити до списку малину або мед. Невідомо також, чи всі інші країни-сусіди України – у разі негативного рішення ЄК – також запровадять односторонні заборони, як планує зробити Польща.

Міністр визнав, що лише Угорщина «дуже рішуче заявляє, що запровадить таку заборону разом з Польщею», тоді як словаки «дуже серйозно думають про це». Він також додав, що не чув різко негативних думок від міністрів сільського господарства ЄС щодо продовження заборони, і зазначив, що Франція говорить «дуже розсудливо» про необхідність побудови «інструменту на майбутнє, тому що Україна залишиться з нами надовго».

Міністр анонсував зустріч по відеозв’язку між міністрами п’яти країн і французьким міністром. Натомість Телус визнав, що чув, нібито голова ЄК Урсула фон дер Ляєн пообіцяла Україні, що не погодиться на продовження заборони.

Перегляди: 7