Головна Новини Ринок України Зроблено перший крок в оновленні регулювання галузі ветмедицини

Зроблено перший крок в оновленні регулювання галузі ветмедицини

Верховна Рада України прийняла у першому читанні проєкт Закону № 3318 “Про ветеринарну медицину та благополуччя тварин”, що, за словами заступника міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Сергія Глущенка, є важливим кроком у реформуванні галузі ветеринарної медицини в Україні, регулювання якої не оновлювалася майже 25 років.

Як повідомляє “ПроАгро Груп” з посиланням на agro.me.gov.ua, основною метою документа є наближення українського законодавства до актів ЄС і впровадження в Україні світових стандартів у сфері здоров’я і благополуччя тварин.

“Вже давно потрібно прибрати зайві бюрократичні процедури, осучаснити їх і перевести у електронний формат, а також надати більше можливостей для розвитку бізнесу у цій галузі. Це загальноєвропейська практика, яка впроваджується в Україні”, – каже Сергій Глущенко.

Основні зміни, які передбачає законопроект:

Зменшення кількості дозвільних документів у галузі ветмедицини з п’яти до трьох. Можливість видавати такі документи отримають ліцензовані ветеринарні лікарі.

Істотне скорочення строків видачі таких документів – у 30 разів (з одного місяця до одного дня).

Можливість видачі ветеринарних документів і ветеринарних рецептів в електронній формі.

Створення бази даних ветеринарного фармакологічного нагляду. Це система, яка дозволить оперативно реагувати на загрози, пов’язані із застосуванням ветеринарних лікарських засобів та вчасно вживати відповідні заходи.

Уніфікація правил здійснення державного контролю по всьому харчовому ланцюгу. Це забезпечить іншу якість відносин між бізнесом і державою.

Ці та інші зміни сприятимуть посиленню захисту здоров’я та благополуччя тварин, підвищенню відповідальності за порушення законодавства у сфері ветеринарної медицини, створенню кращих умов господарювання в галузі тваринництва, розвитку приватної ветеринарної медицини на селі, міжнародної торгівлі, виробництва ветеринарних препаратів тощо.

Перегляди: 0