Головна Новини Ринок України Науковці працюють над створенням вітчизняних сортів овочевої сої

Науковці працюють над створенням вітчизняних сортів овочевої сої

Соєю на півдні України нікого не здивуєш. У степовій Таврії аграрії відшліфували технологію її вирощування до дрібниць, і на поливних землях незмінно отримують чудові врожаї.

Про це повідомляє “ПроАгро Груп” з посиланням на “Голос України”.

Та в Інституті зрошуваного землеробства НААН України під Херсоном узялися експериментувати із небаченою ще в південних степах соєю – овочевою. З Національного центру генетичних ресурсів рослин України (Харків) отримали насіння п’ятнадцяти сортів цієї культури походженням з Китаю, Японії та США. І висадили крихітну дослідну ділянку – по два квадратних метри площі на кожен сорт. Але це – для початку. До 2027 року тутешні науковці планують вивести власні високопродуктивні гібриди овочевої сої, ідеально адаптовані для нашого клімату. Та чому саме вона?

“В овочевій сої надзвичайно великий вміст рослинного білку – до чотирнадцяти відсотків. Причому цей білок дуже насичений, близький до тваринного – молочного, м’ясного. Відповідно, за кордоном активно займаються й виведенням нових сортів. У звичайної сої тисяча бобів важить 150-180 грамів, тоді як у японців вже є сорти, де маса такої ж їх кількості сягає 800 грамів! А ми чим гірші? Та нічим! Гадаю, і свої боби-гіганти виростимо”, – розповіла провідний співробітник відділу селекції Інституту зрошуваного землеробства, кандидат сільськогосподарських наук Віра Боровик.

Отримавши перший врожай, херсонські селекціонери на власному досвіді переконалися: ніяких складнощів у вирощуванні овочевої сої немає. Її досить просто і на великій плантації, і на дачі “підняти”. Дозріла вона на дослідній ділянці вже наприкінці липня – на початку серпня. Технологія використовувалася практично та сама, що у сої звичайної, а вартість і рентабельність культури помітно вища – 17-20 тисяч гривень за тонну. Тому фермери вже навідуються до інституту й цікавляться, коли можна буде купити елітне насіння на більші площі.

Перегляди: 0