Головна Новини Новини компаній “Інститут здоров’я рослин” проводить комплексне дослідження наслідків викидів заводу “Кримський титан”

“Інститут здоров’я рослин” проводить комплексне дослідження наслідків викидів заводу “Кримський титан”

42

З кінця серпня жителі Херсонщини потерпають від наслідків викиду сірчистого ангідриду на заводі “Кримський титан”. Тому наприкінці вересня керівництво Херсонської облдержадміністрації звернулося до “Інституту здоров’я рослин” для оцінки наслідків викиду.

Окрім токсичної дії на людське здоров’я, сірчистий ангідрид негативно впливає на екологію загалом, – пояснює канд. біол. наук, начальник агробіологічної лабораторії “Інституту здоров’я рослин” Володимир Конограй. – Кислотні дощі, які утворюються внаслідок такого забруднення, підкислюють ґрунт, що призводить до порушень життєдіяльності рослинного і тваринного світу“.

Упродовж триденної експедиції команда вчених Інституту спільно з представниками Держекоінспекції та департаменту екології Херсонської облдержадміністрації проводили забори проб та візуальну оцінку впливу забруднення на рослинність регіону. Усього було взято близько 50 зразків ґрунту у різних точках області – в селах Олександрівка, Преображенка, Первоконстантинівка, Григорівка, Нововолодимирівка та Іванівка, а також біля свердловини питної води на території Преображенського сільської ради.

Найсучасніше обладнання та провідні світові методики дозволяють нам у найкоротший термін визначати вміст забруднюючих речовин не лише в ґрунті, а й у воді, продуктах харчування, кормах, рослинності. На основі отриманих даних ми розробляємо комплекс заходів для зменшення негативного впливу забруднень на довкілля“, – відзначає Володимир Конограй.

Крім того, вчені відібрали зразки ґрунту на чотирьох занедбаних складах пестицидів, на яких зберігається близько 2 тис. тонн небезпечних хімічних речовин. Два з них виявилися цілковито зруйнованими і становлять загрозу здоров’ю людей та навколишньому середовищу. За результатами дослідження “Інституту здоров’я рослин” буде розроблена програма утилізації застарілих пестицидів.

Відібрані зразки передали до лабораторії елементного аналізу “Інституту здоров’я рослин”, де їх зараз досліджують.