Головна Новини Новини компаній “Сварог” встановив у Хмельницької області шість машин для зрошення кукурудзи

“Сварог” встановив у Хмельницької області шість машин для зрошення кукурудзи

52

Корпорація “Сварог Вест Груп” встановила в селі Пижівка Новоушицького району Хмельницької області шість поливних машин від 300 м до 650 м для дощувального зрошення.

Як повідомляє “ПроАгро” з посиланням на прес-службу компанії, вони поливають близько 350 га посівів кукурудзи.

Основою нового проекту стали залишки інфраструктури зрошувальних систем, які існували у Пижівці в радянський період та були успішно законсервовані, а також характер кліматичних умов, що є в даному регіоні. Село Пижівка розташоване біля річки Дністер, перед Дністровською ГЕС.

“Оскільки клімат в даному регіоні м’який з дуже малою кількістю атмосферних опадів впродовж року, у 2016 році було прийнято рішення про технічне переоснащення Пижівського водозабору та монтажу шести зрошувальних установок з насосним обладнанням та трубопроводами”, – розповіли в компанії.

Зазначається, що для підключення дощувальних установок до води річки Дністер було прокладено 8500 м трубопроводів. Кількість води, яку можливо подавати на зрошувальні установки – 600 м.куб на годину з робочим тиском 6 бар. Максимальна висота підйому води від річки Дністер до найвище розташованої дощувальної установки складає 146 м.

У майбутньому “Сварог Вест Груп” разом із партнером з вирощення насіння кукурудзи – “КВС-Україна” планує введення в експлуатацію системи моніторингу залишкової вологи на поливних землях та впровадження автоматичного поливу цих земель.

Також у цьому регіоні заплановане збільшення території під поливну систему до 450 га.