Головна Новини Новини компаній УЗ хоче зобов’язати елеватори нести відповідальність за дотримання планів перевезень

УЗ хоче зобов’язати елеватори нести відповідальність за дотримання планів перевезень

“Укрзалізниця” хоче з наступного маркетингового року зобов’язати елеватори складати плани перевезень і нести фінансову відповідальність за наявність вантажу.

Як повідомляє “ПроАгро Груп” з посиланням на “БізнесЦензон”, про це повідомив перший заступник директора центру транспортної логістики “Укрзалізниці” (ЦТЛ) Сергій Підгородецький.

За словами Подгородецького, це спрямовано на уникнення ситуацій, коли вагони простоюють на елеваторах, на яких немає заявленої кількості зерна для відправки.

“Цей механізм уже працює (як добровільний), але елеватори не хочуть їм користуватися. До нового маркетингового року ми, ймовірно, зробимо це обов’язковим – якщо вони не хочуть нести відповідальність, ми не будемо подавати вагони на ці елеватори”, – розповів Підгородецький.

Він пояснив, що елеватори допускають на свої потужності інших виробників зерна і знімають з себе відповідальність за наявність зернових при подачі вагонів.

“Ми стикалися з ситуаціями, коли ми надаємо вагони елеваторів, а зерна немає. Вагони простоюють в очікуванні, коли дадуть зерно”, – пояснив Підгородецький.

В результаті змін елеваторів доведеться впровадити систему місячного планування перевезень і підтверджувати плани і заявки з перевезення вантажів – як власних, так і тих, які вони допустили.

Перегляди: 2