Головна Новини Новини компаній “Укрзалізниця” готуватиметься до виходу на ІРО

“Укрзалізниця” готуватиметься до виходу на ІРО

Європейський банк реконструкції та розвитку, Міністерство інфраструктури України та АТ “Укрзалізниця” підписали меморандум про співпрацю у підготовці УЗ до первинного публічного розміщення акцій – виходу на ІРО.

Як повідомляє “ПроАгро Груп” з посиланням на прес-службу компанії, підготовка та проведення ІРО орієнтовно триватиме від 1 до 3 років, залежно від швидкості прийняття та імплементації рішень для законодавчого підґрунтя транзакції.

Від можливого ІРО очікується залучити загалом близько $3 млрд, що є близько половини потреби “Укрзалізницs” у капітальних інвестиціях протягом наступних п’яти років.

Голова правління “Укрзалізниці” Євген Кравцов зазначив, що УЗ стане першою державною компанією, яка готується вийти на IPO від України, адже раніше українські компанії, які здійснювали первинний випуск акцій на фондових біржах, не позначали себе емітентами від України.

Він додав, що меморандум засвідчує спільне розуміння сторін щодо роботи відносно трансформації АТ “Укрзалізниця” та підготовки компанії до початку потенційної процедури IPO, а також підтримку даної ініціативи з боку ЄБРР та МІУ.

“Цей фінансовий механізм – продаж акцій на фондовій біржі – дозволить компанії залучити кошти з ринку капіталу на більш вигідних умовах, ніж, наприклад, на умовах класичного кредитування, а також відкриє додаткові можливості для якісної трансформації компанії. Інвестиції необхідні для реалізації стратегічних проектів, розвитку залізничної галузі в цілому. Ключова перевага виходу на IPO також у тому, що підвищиться прозорість самої компанії, оскільки – це обов’язкова вимога”, – зазначив Кравцов.

Перегляди: 1