Головна Новини Наші новини Захищаємо ріпак озимий від бур’янів на ранніх етапах вегетації

Захищаємо ріпак озимий від бур’янів на ранніх етапах вегетації

Наближається посів ріпака озимого, а отже, саме час прийняти рішення, як ефективно та своєчасно захистити його від комплексу загроз, які чатують на нього упродовж всього періоду вирощування. І в першу чергу, радять експерти компанії “UKRAVIT”, необхідно подбати про захист цієї культури від бур’янів: адже, за науковими даними, середні втрати врожаю ріпака озимого через забур’яненість на ранніх фазах вегетації можуть становити до 30%, а при високому рівні забур’яненості сегетальним видами – значно більше.

Ріпак озимий на початкових етапах вегетації має досить низьку конкурентоспроможність щодо сегетальної рослинності, яка є основним конкурентом за призначені йому світло, простір, вологу та елементи живлення, – відзначає керівник агрономічного департаменту компанії Олександр Мигловець. – За високого ступеня забур’яненості зменшується густота стояння культури, затримується її ріст і розвиток. Паралельно, бур’яни сприяють поширенню у посівах хвороб і шкідників, надалі негативно впливатимуть на якісні показники врожаю, а в майбутньому ускладнюватимуть його збирання та переробку. Крім того, осіння забур’яненість може призвести до надмірного винесення кореневої шийки над поверхнею ґрунту і неповноцінного розвитку кореневої системи, що призводить до вимерзання у зимовий період“.

Щоб цьому запобігти, Олександр рекомендує обов’язково застосувати ґрунтові гербіциди. І оскільки посіви ріпака засмічує надзвичайно широкий спектр бур’янів, особливо капустяних, в такому випадку найбільш доцільно буде застосувати бакову суміш гербіцидів Тізер (пропізохлор, 720 г/л) і Командир (кломазон, 480 г/л). За рахунок поєднання діючих речовин із різних хімічних груп таке рішення ефективно позбавляє поля від найпоширеніших однорічних дводольних і злакових видів бур’янів та дозволяє забезпечити сходам ріпака безконкурентний простір для росту та розвитку.

Тізер абсорбується через пагони проростаючих бур’янів (колеоптиль та сім’ядолі), ефективно усуває проблему забур’яненості на початкових етапах росту та розвитку культури і забезпечує тривалий період захисної дії, до 12 тижнів (залежно від погодних умов). Командир діє на бур’яни як через кореневу систему так і через проростаючі пагони, що забезпечує подвійний вплив на сегетальну рослинність, контролює найбільш шкодочинні однорічні злакові та дводольні види, особливо амброзію полинолисту, і розширює спектр дії бакової суміші. Тож ваші посіви будуть гарантовано позбавлені загрози з боку сегетальної рослинності на початкових етапах вегетації.

Перегляди: 0