Головна Новини Світові ринки Світові ціни на продовольство відновили зростання

Світові ціни на продовольство відновили зростання

У серпні 2021 року світові ціни на продукти харчування відновилися після зниження у червні та липні цього року.

 Про це повідомила прес-служба Продовольчої і сільськогосподарської організації ООН (FAO), передає «ПроАгро Груп» з посиланням на Agravery.

«Індекс цін на продовольство в серпні склав 127,4 пункту, що на 3,1% вище, ніж в липні, і на 32,9% в порівнянні з тим же місяцем 2020 року», — йдеться в повідомленні.

За даними ФАО, індекс цін на цукор ФАО виріс на 9,6% в порівнянні з липнем, чому сприяли побоювання з приводу збитків, завданих морозами посівам в Бразилії, найбільшому у світі експортеру цукру. «Індекс цін на олію в серпні виріс на 6,7%, при цьому світові ціни на пальмову олію повернулися до історичних максимумів через побоювання з приводу виробництва і, як наслідок, скорочення запасів у Малайзії. Також зросли котирування на рапсову і соняшникову олії», — додали у ФАО.

Індекс цін на зернові в серпні був на 3,4% вище, ніж в липні. Світові ціни на пшеницю зросли на 8,8% через зниження очікувань урожаю в кількох основних країнах-експортерах. Ціни на кукурудзу, навпаки, знизилися на 0,9%, оскільки поліпшення перспектив виробництва в Аргентині, Європейському союзі і Україні пом’якшило знижені прогнози виробництва в Бразилії йі США. Крім того, індекс цін на молочні продукти незначно знизився в порівнянні з липнем 2021 року.

«Індекс цін на м’ясо трохи виріс в серпні, оскільки високі закупівлі в Китаї підтримали ціни на баранину і яловичину, а стійкий імпортний попит зі Східної Азії та Близького Сходу підтримав ціни на птицю. Ціни на свинину, навпаки, впали через тривале скорочення закупівель в Китаї та слабкого внутрішнього попиту в Європі», — підсумували в організації.

Перегляди: 0