Головна Новини Ринок України Експорт української агропродукції до ЄС за три роки зріс у 1,5 раза

Експорт української агропродукції до ЄС за три роки зріс у 1,5 раза

За три роки функціонування зони вільної торгівлі з ЄС експорт агропродовольчої продукції з України до країн Європейського Союзу зріс у півтора раза: з $4,2 млрд – до $6,3 млрд.

Як повідомляє “ПроАгро Груп” з посиланням на прес-службу Інституту аграрної економіки, поставки вітчизняної агропродовольчої продукції до Європейського Союзу здійснювалися в основному до семи країн: Іспанії, Польщі, Нідерландів, Італії, Німеччини, Бельгії та Франції.

У 2018 році сумарна частка цих країн склала 80% у загальному експорті сільгосппродукції до ЄС. Основу вітчизняного агропродовольчого експорту до Євросоюзу традиційно складають зернові та олійні культури, жири та олія, залишки і відходи. Зокрема, торік експорт зернових до ЄС приніс Україні $2,2 млрд, переважно за рахунок поставок до країн Європи 11,9 млн тонн кукурудзи та близько 1,5 млн тонн пшениці.

Експорт насіння олійних – переважно реалізація ріпаку та сої – склав у вартісному виразі $1,16 млрд. Обсяги поставок олії, зокрема 1,26 млн тонн соняшникової олії, становили у вартісному вимірі понад $900 млн. Ще $407 млн приніс експорт 2,1 млн тонн соняшникової макухи.

Крім того, торік помітно збільшилися обсяги поставок з України до ЄС свіжих та сушених бобових овочів (близько 300 тис. тонн), м’яса птиці (105 тис. тонн) і яєць (понад 6 тис. тонн).

Загалом у 2018 році Україна експортувала до ЄС близько 40 квотованих товарних позицій. Зокрема, у переліку продукції з повністю закритими квотами не було ячменю та цукру, однак до нього були додані м’ясо птиці, масло, окремі продукти з солоду і крохмалю. Хоча торік порівняно з попереднім роком ситуація з використанням квот дещо покращилась, більшість квот не була використана навіть наполовину.

За підсумками 2018 року Україна в повному обсязі використала безмитні квоти на експорт до ЄС пшениці, кукурудзи, ячмінної крупи і борошна, яблучного і виноградного соків, обробленого крохмалю, солоду і клейковини, продуктів переробки солоду і крохмалю, оброблених томатів, меду, вершкового масла і м’яса птиці.

Крім того, вичерпано додаткові преференційні квоти на мед, оброблені томати, пшеницю і кукурудзу, які почали діяти протягом 2018 року. Майже цілком вибрані квоти на крохмаль і часник.

Перегляди: 0