Головна Новини Ринок України Україна зменшила виручку від експорту волоських горіхів на 18%

Україна зменшила виручку від експорту волоських горіхів на 18%

З початку 2018/19 маркетингового року Україна збільшила експорт волоського горіху в натуральному вираженні, але експортна виручка від поставок цієї продукції поступається минулорічним показникам.

Як повідомляє “ПроАгро Груп” з посиланням на EastFruit, за перші чотири місяці сезону експорт українського волоського горіху в натуральному вираженні збільшився на 23%, в тоді як загальна виручка від експорту продукції знизилася на 18%, що відображає негативні цінові тенденції.

“Зниження виручки і середніх цін по волоському горіху українського виробництва було обумовлено не тільки і не стільки зовнішніми факторами, такими як зростання пропозиції продукції на ринку внаслідок різних причин, але і фактом підвищення вимог споживачів до якості продукції, що поставляється. Оскільки Україна здебільшого експортує несортовий гріх, то і рівень попиту на нього в цьому сезоні суттєво знизився, що не могло не відбитися на цінах”, – зауважив каже економіст інвестиційного департаменту ФАО Андрій Ярмак.

На думку експерта, зниження попиту на несортовий волоський горіх і зростання пропозиції якісного сортового горіха може привести до того, що населення з часом перестане здавати горіхи перекупникам, оскільки це стане просто невигідно.

За аналогією, низькі закупівельні ціни на промислове яблуко в цьому році привели до того, що населення практично не збирало такі яблука, і велика частина такого яблука просто зіпсувалася прямо в садах.

Водночас волоський горіх продовжує залишатися основним джерелом експортної виручки серед всіх товарів плодоовочевої групи. Всього за чотири місяці сезону-2018/19 експорт волоського горіха приніс Україні $63 млн. Роком раніше, за той же період, виручка досягала $77 млн.

Перегляди: 0