Головна Новини Ринок України Посівні площі під цукровими буряками в Україні скоротяться на чверть

Посівні площі під цукровими буряками в Україні скоротяться на чверть

За прогнозами аналітичного відділу НАЦУ “Укрцукор”, посівні площі під цукровими буряками в поточному маркетинговому році складуть близько 220-230 тис. га, що майже на чверть менше ніж минулого року.

Як повідомляє “ПроАгро Груп” з посиланням на прес-службу асоціації, це стане найнижчим показником за останні 5 років. Це, відповідно, відіб’ється і на виробництві цукру та кількості працюючих цукрових заводів.

За словами заступника голови правління НАЦУ “Укрцукор” Руслани Бутило, ситуація може покращитися, адже чимала частина господарств та цукроварень, досі не вирішили, чи працюватимуть в наступному сезоні. Така невизначеність зумовлена коливанням валютного ринку і побоювання виробників, щодо збільшення собівартості виробництва, як цукрових буряків, так і цукру.

Водночас ще досить рано складати ціновий прогноз на цукор наступного сезону, адже аналітики “Green Pool” повідомляють, що в 2019/2020 МГ світовий ринок чекає дефіцит цукру в розмірі 1,36 млн. тонн. Це дасть змогу знівелювати незначні валютні ризики.

“Зрозуміло, що диверсифіковані компанії, які виробляють цукор експортної якості, при зростанні ціни віддаватимуть перевагу експорту. Таким чином, контракти допоможуть мінімізувати валютні ризики та покращити цінову ситуацію на вітчизняному ринку. Саме тому, ми зараз активно працюємо з виробниками цукрового буряку, аби всі цукрові заводи були забезпечені сировиною, адже з огляду на майбутній світовий дефіцит, недоцільно значно скорочувати посівні площі. 27 лютого на “Sugar World 2019″ виробники та переробники цукрових буряків зустрінуться для того, щоб більш детально проаналізувати ситуацію на світовому ринку”, – підсумувала Бутило.

Перегляди: 2